Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Başkanlığınca aşure günü dolayısıyla Ulu Cami’de etkinlik düzenlendi.

Vali Su ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi ikindi namazının ardından kazanlardan doldurdukları aşureleri vatandaşlara ikram etti.

Vatandaşların Muharrem ayını tebrik eden Vali Su, bugünlerin birlik ve beraberlik duygularının yoğun yaşandığı özel günler olduğunu söyledi.

Vali Su şöyle konuştu:

"Muharrem ayı da birlik ve beraberliğimize vesile olan önemli aylardan biridir. Muharrem ayının güzelliklere, iyiliklere ve hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."

Aşure dağıtımının ardından kıraathanede oturan Vali Su, vatandaşla çay içip sohbet etti.

YENİŞEHİR BELEDİYESİ AŞURE DAĞITTI

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Muharrem ayı dolayısıyla kentin sembol sokaklarından biri olan Sanat Sokağı’nda Aşure standı açarak üç gün boyunca günde bin vatandaş aşure ikram edecek.

Aşure elindekini kardeşine uzatmanın, paylaştıkça sofrayı bereketli kılmanın adıdır diyen Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci,  “Birlik ve beraberliğin sembolü olan Muharrem Ayı’nın içerisinde bulunan ve İslam Dünyamız için oldukça büyük öneme sahip olan Aşure Günü dolayısıyla vatandaşlarımıza Sanat sokağımızda aşure ikramında bulunduk. İkramlarımızla, Aşure elindekini kardeşine uzatmanın, paylaştıkça sofrayı bereketli kılmanın adıdır diyerek vatandaşlarımızla birliğimizi pekiştirmeyi amaçladık. Yenişehir Belediyesi Sanat Ve Mesleki Eğitimi (YESMEK) Kurslarımız kapsamında açmış olduğumuz Aşçılık kursumuzda aşçılarımızın pişirdiği aşurelerimizi vatandaşlarımıza ikram etmeye devam edeceğiz. Bu mübarek günlerde hemşehrimizle aramızda yaşadığımız kardeşlik, birlik, dayanışma ve bereketin daim olmasını temenni ederim” ifadelerinde bulundu.

Vatandaşlar yapılan ikramlar sebebiyle Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’ye ve dağıtımı yapan belediye personeline teşekkür etti.