Çermik Fen Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 13 projenin tanıtımı yapıldı. Okul Müdürü Hamza Dalkılıç ile Proje Koordinatörü Ayşe Can tarafından projeler ile ilgili bilgi verdi.

Fuarda milli eğitim ve okul yetkililerinden bilgi alarak, çeşitli projelerin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştiren ve bilim sergisindeki projeleri inceleyen Kaymakam Yılmaz, “Son dönemde okullarımızın hazırladıkları bilim fuarlarının açılışını gerçekleştiriyoruz. Devletimiz bilim ve teknoloji konusunda desteklerini sürdürüyor. Okullarımızdaki öğrencilerin bu konuda özverili çalışmalarını rahatlıkla müşahede ediyoruz. Araştıran ve kendini geliştiren gençler sayesinde bilim gelişir ve ileriye gider. Bu fuarları faydalı ve başarılı buluyorum” dedi.

Proje Koordinatörü Ayşe Can, öğrenciler ile TÜBİTAK’ın desteklemiş olduğu 4006 Bilim Fuarına 13 proje sergilediklerini söyledi.

Fuar açılışına, Kaymakam Vahit Yılmaz, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, kurum müdürleri, milli eğitim yetkilileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ