Bilim Haberleri

bilim haberleri ve güncel bilim gelişmeleri, bilim ile ilgili tüm video, bilim fotoğrafları ve bilim haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Güncel

Bilim insanları balık, ceviz ve keten tohumu gibi besinlerde bulunan omega-3'ün öfkeli davranışları azalttığını tespit etti.

Diyarbakır’da Gazi Yaşargil İlkokulu’nda, İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinin desteğiyle, ‘Uzay ve Bilim Sokağı’ kuruldu.

Kırsal mahallede eğitim gören öğrenciler, “Köy Gökyüzü Gözlem ve Bilim Şenliği” etkinliği çerçevesinde doyasıya eğlendi.

Yeni bir buluşa imza atan bilim insanları, tavuk yağından enerji depolama yöntemi geliştirdiğini duyurdu.

Diyarbakır

Diyarbakır'da düzenlenen “Bilim Fuarı”na büyük ilgi gösterildi.

Diyarbakır

Diyarbakır’ın Çermik Kaymakamı Vahit Yılmaz, TÜBİTAK tarafından desteklenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi.

Sağlık

Bilim insanlarının yaptığı çalışmalar, kan gruplarının sağlık üzerindeki etkilerini gün geçtikçe daha net bir şekilde ortaya koymaya devam ediyor.

Gök bilimciler, Neptün ve Uranüs etrafında daha önce bilinmeyen uydular tespit etti.

Bilim insanları, Triyas dönemine ait 5 metre uzunluğunda ve suda yaşayan bir sürüngene ait olan yeni bir fosil ortaya çıkardı.

Eski Sovyetler Birliği’nde “Kürtler” konulu araştırmaları ve bio-kimya alanında yaptığı buluşlarla Napolyon ödülüne layık görülen Nadir Nadirov kimdir? İşte hayatı…

Sağlık

Aynı kelimeyi el yazısı ile tekrar tekrar yazmak bazıları için kötü anıları geri getirebilir, ancak kalem kullanmak, öğrenme ve hafıza...

Diyarbakır

Diyarbakır’ın merkez Kayapınar İlçesi’nde bulunan Bilim ve Kültür Parkı’nın hali içler acısı durumda.