Güneş OCAĞA -ÖZEL HABER 


Geçen yıla oranla gözlüklerin fiyatının yükseldiğini belirten Mehmet Alaca, "Geçen yıl osse gözlükler 1700-1800 civarında iken, şuan en kötü osseler bile 2 bin 500'den başlıyor. Rayban gözlükler geçen yıl 3000 iken, bu yıl en ucuzu 4000'den başlıyor. Ekonomik krizden kaynaklı fiyat bandında tabii ki de bir artış söz konusu. Çünkü fiyatlar dolar bazında belirleniyor. Gözlükte fiyatları zaten 6 ve 9 ayda bir yükseliyor. Önümüzdeki ay havalar daha da çok sıcak olacak ve firmalar gözlük fiyatlarında artışa gidecek. Göz ameliyatı olanlar kesinlikle gözlük kullanmaları gerekiyor" dedi.

Diyarbakır'da Gözlük Kullanma Oranı Ne Kadar 2

SAHTE GÖZLÜKLERE DİKKAT! 

Dışarıda markası bilinmeyen polarize gözlüklerin göze daha çok zarar verdiğine dikkat çeken Alaca, şunları söyledi: "Polarize gözlüklerin fiyatı 300-400 TL'dir. Ama ucuza alınan gözlükler kesinlikle gözlere büyük zarar veriyor. Bir kolun ve ya da bir bacağın gittiğinde yine de idare edebilirsin, ama gözlerin gittiğinde yaşam çok daha zorlaşır kişi için. Bu yüzden gözlerinizi güneşten kaliteli gözlüklerle koruyun."

Diyarbakır'da Gözlük Kullanma Oranı Ne Kadar 3

GÖZLÜK KULLANMA ORANI DÜŞÜK 

Diyarbakır'da gözlük kullanma oranın çok düşük olduğuna işaret eden Alaca, şöyle devam etti: "Bu oranın yükselmesi gerekir. Gözler çok önemli. Diyarbakır halkı gözlerini korumalı. İnsanlar gözlüğe vereceği parayı gereksiz yere harcadığını düşünüyor, bu yüzden o parayla gözlük yerine başka bir şey alıyor. Oysa gözleri aldığı diğer şeylerden daha önemli.”

Muhabir: Güneş Ocağa