Zafer Tüzün/ Özel Haber

Seçim yarışını ilginç kılan şey ise belediye başkan adaylarından üç adayın aynı köyden yani Beypınar’dan olması.

Beypınar köyünde doğan DEM Parti Silvan Belediyesi Eşbaşkan Adayı Kadri Esen, aynı köyden çıkan adaylarla ilgili şunları söyledi: “Bu sürece girdikten sonra AK Parti Adayı Mehmet Işıktaş ile Bağımsız Aday Mehmet Bayka, Dem Parti adaylarına karşı rakip oldu. Bağımsız adayın ve AK Parti adayının çok az oy alacağını düşünüyorum. Çünkü onların amacı hizmet etmek değil. Tek gayeleri kayyum tarafından talan edilen Silvan Belediyesi’nin mal ve mülk imkânlarının onların eline geçmesidir. Yani amaçları hırsızlığı devam ettirmektir. Ne bir gayeleri ne de bir projeleri var. Buna karşı Kadri Esen ve Sevim Biçici olarak 1 Nisan sonrası halkımızla birlikte el ele verip büyük çalışmalara imza atacağız. Hem Türkçe hem de Kürtçe çalımalar yapacağız” dedi.

HALKÇI BELEDİYECİLİK

Kayyumlar tarafından yönetilen belediyelerde halkın hizmetten yoksun olduğunu ve ekonomik krizin kıskacına bırakıldığını belirten Kadri Esen “Bizler Dem Parti eş başkan adayları olarak bu halkın yarasına derman olmak, çalışmalarımızla bu halka hizmet etmek için belediyeyi tekrardan halkın belediyesi yapacağız” dedi.

DEM PARTİ YOĞUN ÇALIŞIYOR

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Silvan Belediyesi Eşbaşkan Adayı Kadri Esen gazetemize yaptığı açıklamada, “Aylardır arkadaşlarımızla çalışıyor, projeler çiziyoruz, yurttaşların dertlerini, isteklerini tek tek dinleyip notlarımızı alıyoruz. Halkımızın her kesiminden fikirler alıyoruz. Silvanlı hemşerilerimizin taleplerini dinledik ve dinlemeye de son ana kadar devam edeceğiz. O talepler doğrultusunda yapılması gerekenler üzerine aylardır çalışıyoruz. Hazırlıklı olacağız. Bizler yalan ve hayali şeyler söylemeyi sevmiyoruz. Şu an zihnimizde Silvan’ın sorunlarını oturttuk. Söylediklerimiz, açıkladığımız projelerin hepsi altyapısı olan projeler, arka planı olan projelerdir” dedi.

Muhabir: ZAFER TÜZÜN