HABER - Zafer TÜZÜN

Silvan Belediyesi tarafından organize edilen ve 20 takımın katıldığı Köyler Arası 1. Yaz Futbol Turnuvası sona erdi. Bağlar Spor ve Duru Köyü Spor takımlarının karşılaştığı final maçı dün oynandı. Şahan Spor Tesislerinde oynanan maçta Bağlar Spor Duru Köyü sporu 7-1 yenerek şampiyon oldu.

Belediye eşbaşkanları Sevim Biçici ve Kadri Esen, DEM Parti İlçe Başkanı Nazmi Ezer ve yöneticileri, Belediye Meclis üyeleri, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Remzi Dayan, Spor Taban Birlikleri Başkanı Samet Karakaş yanı sıra çok sayıda kişi maçı izlerken, maç öncesi sporculara başarılar dilediler.

Diyarbakır’da Köyler Arası Turnuvanın Şampiyonu Belli Oldu4


Karşılaşmanın sonunda şampiyon olan Bağlar Spor’a ve ikinci ile üçüncü olan takımlara kupaları verilirken, Eşbaşkan Kadri Esen turnuvaya katılan bütün takımlara teşekkür ederek, turnuvayı Mart-Nisan aylarında düzenlemek istediklerini ancak bazı sorunlar yüzünden Haziran ayına ertelendiğini ifade ederek konuşmasını şöyle sürdürdü, “Turnuvamız 24 gündür devam ediyor ve 20 takım katıldı. ilk turnuva olduğu için eksikliklerimiz oldu ancak gelecek yıllarda daha geniş kapsamlı turnuvaları hep beraber düzenleyeceğiz. Belediyemizin düzenlediği turnuvanın sonuna geldik. Şampiyon olan ve şampiyonaya katılan tüm takımlarımızı kutluyoruz” dedi.

Diyarbakır’da Köyler Arası Turnuvanın Şampiyonu Belli Oldu3


Emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Eşbaşkan Sevim Biçici “Spor ile ilgili ilçemizde çok güzel şeyler yapacağız. Sadece turnuva olarak bakmıyoruz. Gençlerimizin birbirlerini tanıması ve sıcak bir ortamın oluşmasını istedik ve inanıyoruz ki o istediğimiz ortamı oluşturduk” dedi.

Muhabir: Zafer TÜZÜN