Zafer Tüzün

Yenişehir Belediyesi, Şairler ve Edipler şehrine yakışır hazırladığı kütüphanede öğrencilerin geleceğe atacakları ilk adıma oldukça önem veriyor. 

Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci, “ Kütüphanemizde bulunan gençlerimiz öncelikle başarılı olacaklarına inanmalı, onların motivasyonunu düşüren, inançlarını zedeleyen düşüncelerden uzak durup hedeflerine odaklanmalılar” dedi.

Başkan Beşikci, “Sınava hazırlanan öğrencilere başarılar diliyorum” dedi.

Uzman Psikolog Özge Aycan, “Yaşam mücadelesi verirken bir çok anlamda sorunlar ile mücadelemiz başlar. Sınava hazırlanırken bireylerin motivasyonlarını yüksek tutmalarını önermekteyiz.  Öncelikle hedeflerini belirleyip belirlenen hedef doğrultusunda ilerlemek emeklerimizin karşılığını almamızdaki en büyük etkenlerden biridir.
Aycan, “ Ruhsal ve bedensel bağışıklığımız için doğru beslenme ve uyku düzenimize dikkat edelim. Mümkün olduğu kadar yürüyüş, egzersiz yapmalı ve doğa ile baş başa kalmalıyız. Ayrıca müzik dinlemeye de vakit ayırmalıyız. En önemlisi de hedeflerimize ulaşmaktan asla vazgeçmeyelim” şeklinde konuştu.