Firma sahiplerinin sektörde yaşanan ekonomik sıkıntılardan dolayı taleplerini kabul görmediğine dikkat çeken Hocaoğlu, “Türkiye’de var olan ekonomik krizden dolayı çektiğimiz sıkıntıları esnaf büyüklerimize dile getirdik. Ve konuşmalar sonucu taleplerimiz karşılıksız kalmıştır.
Maliyelerin artışından dolayı taleplerimizi karşılayamayacaklarını söylediler. Yapabileceğimiz bir şey yok. Çalışabilen arkadaşlar çalışırlar. Çalışmayan arkadaşlar farklı sektörde devam edecekler.
Diyarbakır’da otobüs şoförlerinin talebi kabul görmedi
2 bin 400 lira zam talebinde bulunduk. Maalesef karşılıksız kaldı. Bu durumun böyle devam edeceğini söylediler.  Farklı sektörlere yönelmek istiyoruz. Bu maaşla geçinemiyoruz. Açıklamaya katılan 150 arkadaşımız var. Otobüs seferlerinde herhangi bir aksaklık olabileceğini zannetmiyorum. ama olabilirde. Artık onların sorunu” dedi. 

Hükümete de seslenen Hocaoğlu, “Bu mazot fiyatlarını düşürün. Sektörümüz için bir muafiyet getirilsin istiyoruz. Devlet büyüklerimiz bir çözüm bulsun. ÖTV indirimi yapılabilir. Mazot, lastik araç fiyatları çok pahalı“ diye konuştu.