ÖZEL HABER - Fuat BULUT

Diyarbakır’da özel bir hastanede çalışan Mehmet Nurşin Keser, Kayapınar İlçesi’nde göreve giderken önünün sivil bir araç tarafından kesildiğini söyledi. Araçtan inen iki kişinin sivil polis olduğunu sonradan öğrendiğini ifade eden Keser, yaşadığı olayı Güneydoğu Ekspres’e anlattı:


“TAKİP EDİP ÖNÜMÜ KESTİLER”

“Hastaneden görev için çıkmıştım. Tesisler kavşağına varmadan cep kısmına girdim. Önümdeki rögarı fark edince fren yapıp sola kırdım. O an arkamdaki korna çalarak takip etti ve Urfa istikametine doğru alt geçitte de önümü kesti.

Diyarbakır’da Polis Şiddeti3

Araçtan inen iki kişi küfürler ederek saldırmaya başladı. Tesadüfen arkamızdan gelen trafik polisi de inip onlara müdahale edince beni darp eden iki kişi sivil polis olduklarını söylediler. O an trafik polisi de müdahaleyi bıraktı.”

Diyarbakır’da Polis Şiddeti4


DARP RAPORU ALDI, VİDEO KAYDIYLA ŞİKAYETÇİ OLDU

Olaydan sonra kurum avukatı ile birlikte Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidip darp raporu aldığını ifade eden Mehmet Nurşin Keser, “Kulağımda ve kolumda çizikler, vücudumda ezikler var. Darp raporumu aldıktan sonra beni darp edenlerden şikayetçi oldum.

Diyarbakır’da Polis Şiddeti5

Eğer benim bir suçum var idiyse neden karakola götürmediler. Vatandaşın yaşam hakkını korumakla mükellef olan polisler nasıl olur da vatandaşa böyle eziyet eder. Hakkımı arayacağım” dedi.

Muhabir: Fuat BULUT