Fatma Temel- Özel Haber

Sur İlçesi İskenderpaşa Mahallesi’nde bulunan 5 nolu Sağlık Ocağı Maraş merkezli depremden hasar aldığı için boşaltıldı. Melikahmet Mahallesi’nde bulunan konferans salonuna taşınan Sağlık Ocağı, Suriçi’ndeki İskender Paşa Mahallesi, Camii Nebii Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi ve Ziya Gökalp Mahallesi’ne hizmet veriyor. İyi bir sağlık hizmeti almayan vatandaşlar durumdan şikâyetçi.
İskenderpaşa Mahallesi Muhtarı Ali Ürün, “10 gündür sağlık ocağı taşındı. Bir ay sonra yeni bir sağlık ocağı için bir yer tutulacak deniyor. Ama insanlar mağdur çünkü yeni yeri bilmeyen var gidemeyen var” dedi.  

Di̇yarbakir’da Sağlik Rezaleti̇1

“VATANDAŞLAR MAĞDUR”

Eski sağlık ocağının depremden dolayı hasar aldığı için boşaltıldığını belirten Ürün, “İskenderpaşa Mahallesi’nde bulunan sağlık ocağı şuan Melikahmet Mahallesi’nde bulunan eski tekel binasına taşındı. Bir ay sonra yeni bir sağlık ocağı için bir yer tutulacak deniyor. Ama insanlar mağdur çünkü yeni yeri bilmeyen var gidemeyen var. İskender Paşa Mahallesi, Camii Nebii Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi ve Ziya Gökalp Mahallesi’nin bir kısmı şuan sağlık ocağı için kullanılan konferans salonuna gidiyor. Sağlık ocağı yapmak için yer bulunmuyordu başta böyle bir çözüm yapıldı ama insanlar mağdur oldu. Dört mahallenin insanları şuan yeni yere gitmeye çalışıyor. Vatandaşlar da şikâyetçi bu durumdan. Umarım yakın zamanda çözülür ve bu mağduriyet giderilir” dedi.

Di̇yarbakir’da Sağlik Rezaleti̇4

Muhabir: Fatma Temel