Fuat BULUT/ÖZEL

Güneydoğu Ekspres- Diyarbakır’da 979 öğrencinin eğitim ve öğrenim gördüğü Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi’nde usulsüzlükler yapıldığı yönündeki ihbar, Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişlerini harekete geçirdi. Okulda yapılan inceleme sonucu Okul Müdürü Zekeriya Erdem, görevden alındı. Gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e konuşan Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü yetkilileri, okulda usulsüzlükler yapıldığını doğruladı.

İHBAR ÜZERİNE MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRİLDİ

Kayapanır’da bulunan okulda kaçak mescit yaptığı iddiasıyla gündeme gelen ve temel kazısı yapılırken dua ettiği ana ait videosu paylaşılan Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Erdem hakkında şok iddialar gündeme geldi.

MÜDÜR ERDEM’İN İFADESİ ALINDI

Konunun önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne daha sonda da Milli Eğitim Bakanlığı’na ihbar sonucu bildirilmesi üzerine okula Bakanlık Müfettişleri gönderildi. Okuldaki çalışanlarla tek tek görüşen müfettişler, daha sonra Okul Müdürü Zekeriya Erdem’in ifadesini aldı.

OKULDAKİ USULSÜZLÜKLER TESPİT EDİLDİ

Müfettişler, “Okulda vasıfsız elemanların sigortasız çalıştırıldığını, Pansiyonlu öğrenciler için gönderilen iaşenin amaç dışı kullanıldığını; Pansiyon ambarı ile ilgili iş ve işlemlerin usulüne uygun yapılmadığını; Yemekhanede ücret karşılığı yemek yiyen öğrenci ve öğretmenlerden alınan ücretlerde usulsüzlük yapıldığını; Pansiyonda belletici öğretmen görevlendirmesinde usulsüzlük yapıldığını” belirledi.

Bir haftalık soruşturma sonucu Şehit Halit Gülser İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Erdem görevden alındı.

Konuyla ilgili gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e bilgi veren Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü yetkilileri, okuldaki işlemlerin usulüne uygun yapılmadığının tespit edildiğini, Okul Müdürü Zekeriya Erdem’in bu çerçevede görevden alındığını doğruladı.