Veli Baltacı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığınca yapılan çalışmayla ihtiyaca göre ilave araç ve güzergâh düzenlemeleri yapıldı.

Araç ilavesi ve güzergah düzenlemeleri 11 Eylül 2023 Pazartesi günü vatandaşların hizmetine sunulacak.

İki araç ile Üçkuyu - Havalanıgüzergahındatoplu taşıma hizmeti veren Z7 kodlu hatta bir 1 araç ilave edilerek üç araca çıkarıldı.

Z7 kodlu araçların güzergahı:Havaalanı - Nevruz Park - Evrim Alataş Cad. - Ahmet Kaya Cad.- Otogar - 50 Metrelik Yol - Lunapark –Mahabad Bulvarı - Dünya Kavşağı - Tekel -Mastfroş Cad. - Maliye Konutları -ÜçkuyuToki.

Seyrantepe TOKİ – Otogar güzergahında iki araç ile toplu taşıma hizmeti veren F7 kodlu hattın sayısı üçe çıkarıldı.

F7 kodlu araçların güzergahı:

Gidiş:Toplu Konut -Tedaş - Seyrantepe - Tesisler - Diclekent Bulvarı - Medya Kavşağı - Ava Düğün Salonu - Kayapınar Belediyesi - Gaziler - Ceylan AVM - Doğum Hastanesi - 3. Sanayi - Otogar.

Dönüş:Otogar - 3. Sanayi - Ceylan AVM - Medya Kavşağı - Diclekent - Tesisler -Ninova AVM - Seyrantepe - Toplu Konut.

A3 kodlu araçların güzergahı

Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Üniversite güzergahında 12 araç ile toplu taşıma hizmeti veren A3 kodlu hat, Eğitim ve Araştırma Hastanesi dönüş güzergâhında bulunan 635 TOKİ Konutlarına kadar uzatıldı.

Gidiş: Fakülte -Fiskaya- Dağkapı - PTT - Vilayet - Ofis Kasaplar - Koşuyolu -Hatboyu Cad. - Polis Okulu - Emek Cad. - Cezaevi - Mega Center - 15 Temmuz Şehitler Parkı - Diclekent Bulvarı - Dünya Kavşağı -Winstown AVM - Sosyal Kent - Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Dönüş: Eğitim ve Araştırma Hastanesi -Memursen TOKİ- 635 TOKİ Konutları - Laleş Bulvarı - Diclekent Bulvarı - Dünya Kavşağı - 15 Temmuz Şehitler Parkı - Mega Center - Cezaevi - Emek Caddesi - Polis Okulu -Hatboyu Cad.- Koşuyolu - Ekinciler Cad.- Vilayet - Ali Emiri Cad.- Dağkapı -Fiskaya- Üniversite.

E10 kodlu aracın güzergahı

Eğitim ve Araştırma Hastanesi – 500 Evler (Ring Alanı) güzergahında 4 araç ile toplu taşıma hizmeti veren E10 kodlu hat, Eğitim ve Araştırma Hastanesi gidiş güzergâhında bulunan Barış Mahallesi 1009 Sokak - 500 Evler Kavşağı ve Urfa Yolunu kapsayacak şekilde uzatıldı.

Gidiş: Eğitim ve Araştırma Hastanesi - İplik - Tekel Kavşağı –Mahabad Bulvarı - Lunapark - Stadyum -Şeyhmus Özer Tesisleri -Talaytepe- Barış Mahallesi 1009 Sokak - 500 Evler Kavşağı.

Dönüş: 500 Evler - Urfa Yolu - Otogar - Nazım Hikmet Cad. -Mahabad Bulvarı - Tekel Kavşağı - Üç Kuyular - Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

D Tipi Cezaevi ring aracının güzergahı

D Tipi Cezaevi -Eğitim Ve Araştırma Hastanesi güzergahında bir ring aracı ile, Eğitim ve Araştırma Hastanesi - D Tipi Cezaevi güzergahı Talaytepe Mahallesi 417 TOKİ Evlerine uzatıldı. 417 TOKİ Evlerine günde 3 sefer hizmet verilecektir.

Gidiş: Eğitim ve Araştırma Hastanesi - Laleş Bulvarı - Diclekent Bulvarı - D Tipi Cezaevi

Dönüş: D Tipi Cezaevi - Diyarbakır Çevre Yolu – Talaytepe Mah. 417 TOKİ Konutları - Diclekent Bulvarı - Laleş Bulvarı - Eğitim ve Araştırma Hastanesi.

Eğil'e otobüs sayısı arttırıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine Diyarbakır-Eğil istikametinde çalışan otobüs sayısını arttırdı, Dicle ilçesinde ise otobüslerin güzergâhını değiştirdi.

Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların rahat, güvenli ve kaliteli ulaşım hizmeti almaları için çalışmalarını sürdürüyor.

Ulaşım Daire Başkanlığı, okulların açılmasıyla birlikte vatandaşlardan gelen talep üzerine Diyarbakır-Eğil istikametinde daha önce 1 olan toplu taşıma araç sayısını 2’ye çıkarma kararı aldı.

Dicle’ye direk toplu taşıma hizmeti

Sabah ve akşam seferlerinde Eğil İlçesine uğrayıp Dicle İlçesine hizmet veren toplu taşıma araçları Dicle İlçesindeki yolcu yoğunluğu nedeniyle, Dicle – Diyarbakır, Diyarbakır - Dicle arası direk toplu taşıma hizmeti verecek.

Eğil ve Dicle ilçesinde toplu taşımadaki yeni hizmetler yarın itibariyle başlayacak.