Genç nüfus oranı Türkiye ortalamasının çok üstünde olan Diyarbakır’da çocuklar ve gençler, teknolojiye rağmen eğlence anlayışlarını değiştirmeyerek lunaparktan vazgeçmedi.


Havaların ısınmasını da fırsat bilen vatandaşlar, soluğu kentte sadece bir tane bulunan lunapark eğlence merkezinde aldı.

Çocuklar eğlencenin keyfini çıkarırken ebeveynler de onlara eşlik ederek resim ve video çekip o anları ölümsüzleştirdi.

Diyarbakır'daki Gençler Bu Eğlenceden Vazgeçmiyor2

Birbirinden farklı eğlence alternatiflerinin yer aldığı merkezde doyasıya eğlenen gençler, okulda yaşadıkları yorgunluk ve stersi de üzerlerinden atıyor. 
Ortaya renkli görüntüler çıktığı eğlence merkezinde çocukların mutluluğu ailelerine de yansıdı. İki çocuğunu lunaparka getiren Aysel Demir, "Çocuklar hafta içi okula gidiyor, yıl sonu da geliyor. Haliyle yorgunluk da var. Burası çok güzel, çocuklar çok seviyor, mutlu oluyor. Fırsat buldukça geliyoruz, çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır'daki lunaparka ilk kez gelen ortaokul öğrencisi Dilan Çetin ise şöyle konuştu: “Ankara'da gitmiştim lunaparka, Diyarbakır için güzel bir hizmet olmuş, ben de arkadaşlarımla beraber geldim. Herkese tavsiye ediyorum, hem seçenek çok hem güvenli.”
 

Kaynak: HABER MERKEZİ