FATMA TEMEL- ÖZEL HABER

Ziya Gökalp Mahallesi sakinleri,“Metruk yapılar madde bağımlıları ve hırsızların yuvası haline gelmiş.  Evlerimizi birkaç saatliğine bile boş bırakamıyoruz“ dedi.

Diyarbakır merkez Suriçi’ndeki metruk yapılar mahallenin korkulu rüyası haline geldi. Yapılar hırsız ve uyuşturucu bağımlıların meskeni oldu. Mahalle sakinleri, “Mahallece bu metruk ve harabe yapılardan şikâyetçiyiz. Artık Suriçi’ndeki bu sorun çözülsün istiyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 01 31 At 13.45.06

‘Metruk yapılar yüzünden evlerimize hırsızlar dadanıyor’

Mahallede bulunan hem tescilli hem tescilsiz yapıların tehlike oluşturduğunu söyleyen ve belediyeye seslenen mahalle sakinleri, “İnsanlar çöplerini bu yapıların içine atıyor. Çok şikâyetçiyiz. Madde bağımlıları ve hırsızların yuvası haline gelmiş.  Evlerimizi birkaç saatliğine bile boş bırakamıyoruz. Hemen hırsızlar dadanıyor. Bu konuda emniyetin biraz daha özverili şekilde gece ve gündüz ekiplerini çoğaltıp bu durumu kontrol altına alması lazım. Mahallemiz şuan korku içerisinde. Belediye harabe evlerin temizliği konusunda bir şey yapmıyor. Harabelerin ortadan kaldırılması lazım. 7 yıldır bu harabe ve metruk yapı sorunu çözülmedi. Belediye ve ya zabıta ekiplerinin bu konuda çalışmalar yapması gerekiyor. Mahallece bu metruk ve harabe yapılardan şikâyetçiyiz. Artık Suriçi’ndeki bu sorun çözülsün istiyoruz” şeklinde konuştu.

Whatsapp Image 2024 01 31 At 13.45.06 (1)

Editör: Fatma TEMEL