ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait İtfaiye Bağlar Müdürlüğü binasının kente 580 km uzaklıkta bulunan Trabzon şehrinin renklerine boyanması, kentte tepkilere neden oldu. 
Gazetemize açıklama yapan Kırmızı Cephe Taraftarlar Derneği yöneticileri, “Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin kurumlarına ait bir yeri Trabzonspor renklerine boyamasını kabul etmiyor ve kınıyoruz. Memleketimiz yeşil-kırmızı renkler ile güzeldir, bırakın bu renkler ile güzel kalsın.

Di̇yarbakir’daki̇ O Renkler Taraftari Kizdirdi3

Sokak lambaları, yürüdüğümüz yolları, gözümüzün gördüğü her yeri yeşil-kırmızı ile boyayın, boyayın ki güneş doğsun memleketimize. Renklerimizi şehrimizden adım adım uzaklaştırmaya kalkanlara asla izin vermeyiz!” dediler.

Di̇yarbakir’daki̇ O Renkler Taraftari Kizdirdi2


“BU ŞEHRİN RENKLERİ YEŞİL VE KIRMIZIDIR”


Azadî Amedspor Taraftar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Tugay da, İtfaiye Müdürlüğü binasının Trabzonspor’u temsil eden bordo-beyaz renklere boyanması hakkında açıklamalarda bulundu. Yıllardır özlemini duyduğumuz şehrimizin yeşil-kırmızı olması gerektiğini ifade eden Tugay, “Bu şehrin renkleri yeşil-kırmızı iken başka takımların rengini kullanmak saçmalıktır.

Şehrimizde ne kaldırımlarda ne de duvarlarda yeşil-kırmızı renkler göremezken Trabzonspor renklerini koymak nedir? Neyin nesidir? Bugün Trabzon’da yeşil-kırmızı renklerle boyanacak bir yer var mı veya bunu yapabilecek bir güç var mı, soruyoruz? Bu şehrin valisi de belediyesi de bilmelidir ki bu şehirde sadece yeşil-kırmızı renkler konuşur. Derhal o binanın rengini değiştirmeleri lazım. Acilen bu yanlıştan dönülmelidir. Kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Zafer TÜZÜN