NERMİN ZENGİN

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale’nin geliştirdiği proje üzerine Diyarbakır ve Elazığ arasında önemli bir bağlantı yolu olan Çukur-Üçocak yolunu yenileyerek hizmete sundu.

Yol Yapım Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsaldaki mahallelerde ulaşımın daha güvenli ve konforlu hale gelmesi için başlattığı çalışmalarda Hani ilçesi Çukur Mahallesi ile Elazığ Üçocak Beldesi arasında bağlantı sağlayan yolu yeniledi.

9 KİLOMETRELİK SICAK ASFALT DÖKÜLDÜ

Ekipler, daha önce kullanılamaz hale gelen 9 kilometrelik yolda altyapı çalışmalarını tamamlayarak yola 12 bin ton sıcak asfalt serdi. Sıcak asfalt çalışmalarının ardından Ulaşım Daire Başkanlığı ekipleri tarafından vatandaşların yolu güvenli bir şekilde kullanmaları için çizgi çalışması yürüttü.

Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, “Geçmişte kervanların uzun bir dönem kullandığı patika yollar, Belediyemizin geliştirdiği projeyle asfaltlanıp, bağlantı yolları ile birlikte hayat buldu. İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Münir Karaloğlu döneminde başlanan Hani İlçemiz ile Elazığ Arıcak ilçesinin Üçocak beldesini birbirine bağlayan yolumuz, eskisi gibi ticaretin ve ekonomin gelişmesine can simidi olacak. 9 kilometre sıcak asfaltın döküldüğü Yeni Bağlantı Yolu ile Hani İlçemiz, eskisi gibi Elazığ ve Bingöl arasında ticareti daha fazla geliştirecek. Gönül Köprüsü’nün yanı sıra Hizmet Köprüsü’nün de hayata geçmesinde büyük emeği olan; mesafeleri ortadan kaldıran Projemize hayat veren İçişleri Bakan Yardımcılarımız Sayın Münir Karaloğlu ve Sayın Mehmet Sağlam’a, Milletvekillerimize, Valimiz Sayın Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterimiz Sayın Abdullah Çiftçi’ye, Üçocak Belediye Başkanımız Sayın Yılmaz Yegül’e çok teşekkür ediyorum” açıklamasını yaptı.

“HAYALDİ, GERÇEK OLDU”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, yaptığı açıklamada, “Hani- Üçocak yolu, yılların hayali idi, gerçekleşti. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Editör: Nermin ZENGİN