Diyarbakır'da özel bir hastane, mucize bebeğin doğumuna ve gelişimine tanıklık etti.

Anne 21-22 aylık hamileyken rahim açıklığı nedeniyle yüksek erken doğum riski olduğu tespit edilince bunun önüne geçmek ve gebeliğin uzamasını sağlamak için serkülaj tedavisi uygulandı. Hamileliğin 25.haftasında anne kaza geçirince doğum gerçekleştirilmek zorunda kalındı. 4 ay küvözde tutulan mucize bebek sağlıklı bir şekilde anne ve babasının kucağına bırakılarak taburcu edildi.

Riskler Ortadan Kaldırıldı, Doğum Başarıyla Gerçekleştirildi

Annede 4 santim rahim açıklığı yaşanması nedeniyle yüksek erken doğum riski vardı. Bu durum anne ve bebek için hayati tehlike riski anlamına geliyordu. Serkülaj yapılarak bu risk ortadan kaldırıldı. Ardında annenin kaza geçirmesi nedeniyle bir başka risk ortaya çıktı. Doğum başarıyla gerçekleştirilerek hem anne hem de bebeğin hayatta kalması sağlandı. Ve son olarak bebeğin gelişimi tamamlanamadığı için hayati tehlikesi yüksekti. Gelişimini tamamlayabilmesi için bebek 104 küvözde tutularak sıkı bir tedavi uygulandı.

Sağlık alanındaki bu başarının yaşandığı  yer ise Diyarbakır Özel Dünya Park Hastanesi. Hastane  sevindirici haberi, olayın gelişimini anlatarak kamuoyu ile paylaştı.

Editör: Beritan KAYA