HABER - Zafer TÜZÜN

Diyarbakır’da faaliyetlerini yürüten Ma Music Akademisi, bu yıl “Ma Music Günleri”nin 6’ncısını düzenlediği etkinlikler programında Zarok Ma Çocuk Korosu, Doğal Ritim Orkestrası, Sentur ve tembûr divanı sahne aldı. Bu yıl yapılan etkinlikler, sanatçı Rênçber Ezîz’in anısına yapılıyor.


Geleceğin sanatçıları hazırlanan konserle ailelere ve sevenlerine unutulmaz bir gece yaşattı. Diyarbakır Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşen konserde çocuklar geceye birbirinden güzel Doğal Ritim Orkestrası, Sentur ve tembûr divanı ile imza atarken, izleyicilerden bol alkış alarak hafızalara kazınan bir gece ve nostalji yaşattılar.

Diyarbakırlı Çocuklardan Sentur Ve Tembûr Divanı2
Oldukça yoğun ilgi gören ve büyük beğeni alan gecenin hazırlanmasının çok anlamlı olduğunu dile getiren vatandaşlar, “Doğal Ritim Orkestrası, Sentur ve tembûr divanı eserlerini başarıyla seslendiren çocuklarımızı ve değerli Zarok Ma yönetimini ve hocalarını tebrik ediyoruz. Çok değerli hocalarımıza ve burada emek veren tüm arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Sağ olsunlar, var olsunlar. Diyarbakır’ımıza Zarok Ma’yı kazandırdıkları için Hem çok mutluyuz, hem de çok gurur duyuyoruz. Zarok Ma’nın sanata, kültüre verdiği önemin, değerin, neticelerini güzel meyvelerini hep birlikte alıyoruz. İnşallah almaya devam edeceğiz” diye konuştular.

Muhabir: Zafer TÜZÜN