DiyarbakırKadın Sporcu Türkiye’de bir ilke imza atarak bin boksör yetiştirdi. Cega Medya'dan Aziz Fidanci’ya konuşan Sporcu Fatoş Yakut “60 yaşında kick boks yapan kadın öğrencilerim var" dedi.
"BU SALONA ERKEKLER GİREMEZ" 
Sadece kadınlara özgü bir salonun olduğunu belirten Fatoş Yakut, salonun kapısına astığı “Erkekler giremez” afiş ile ilgili de şunları söyledi:
“Bazı kadınlarımızın problemleri olabiliyor. Eşi veya zarar vermek isteyen erkekler olabiliyor. Biz de bu sebepten sadece kadınlara hizmet veriyoruz. Erkek üye almıyoruz. Erkek kapıdan bile giremez. Sadece kadın üyelerimize açık bir yer. 60 yaşında teyzelerimiz annelerimiz var. Ömründe yumruk, tekme nedir bilmeyen kadın üyelerimiz şimdi çok güçlü. Tekme ve yumruk atıyor. Kuvvetlenmenin yaşı yoktur. Uyarımızı dikkate almadan içeri giren erkek kapıda astığımız yazıya dikkat etsin."
"KİCK BOKSUN YAŞI YOK"
Kick boksun yaşının olmadığına dikkat çeken Yakut, "Kendini korumak ve toplum içerisinde güçlü olmanın yolu boks eldiveni takmaktır. Bu merkezle Diyarbakır’da bin boksör kadın var. Hedefim Türkiye’de bulunan tüm kadınlara boks yapmayı öğretmek. Güçlü elleri, kasları var. Boks yapan kadınlara dikkat edin. Kapıya astığımız “Erkekler Giremez” afişini dikkate alın. Kargocular bile kapıdan içeri giremiyor. Bazı annelerimiz, üyelerimiz gelinlerini ve kızlarını getiriyor. Öyle kadınlarımız var ki! Gelinini öz oğlundan koruyor. Kadın dayanışması beni çok mutlu ediyor. 30 dakikalık sporla güne başlayan kadınların yanı sıra kadın memurlar da öğle mesaisinde gelip 30 dakika boyunca istasyonda tekme yumruk atarak deşarj oluyor” dedi.
Kaynak: CEGA Medya