Beritan KAYA

Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği (GÜNTİAD), İtalya'nın Floransa şehrinde gerçekleşen IMMAGINE UOMO Erkek Moda Fuarı'na katıldı. Fuara ilişkin görüşlerini dile getiren GÜNTİAD Genel Sekreteri Taha Ülgen, bu tarz fuarlara katılım sağlamanın, tekstil sektöründe üretim yapan firmalar için önemli olduğuna dikkat çekti.

Ülgen, “Öncelikle, bu tür etkinlikler, markaların ve tasarımcıların yeni koleksiyonlarını uluslararası bir platformda sergilemeleri için önemli fırsatlar sunuyor. Pitti Immagine Uomo gibi prestijli fuarlar, sektördeki en son trendleri ve gelişmeleri gözlemlemek için ideal yerlerdir. Bu tarz fuarlar, katılımcıların moda dünyasındaki güncel eğilimleri anlamalarına ve kendi üretim stratejilerini ve yeni dönem koleksiyonlarını bu doğrultuda şekillendirmelerine olanak tanıyor” dedi.

Ayrıca, bu fuarların tekstil ve moda endüstrisindeki iş ilişkilerini ve ağ kurmayı güçlendirdiğine değinen Ülgen, “Katılımcılar, potansiyel alıcılar, tedarikçiler ve iş ortakları ile doğrudan etkileşimde bulunma şansına sahip oluyorlar. Bu, yeni iş bağlantıları kurmanın ve mevcut ilişkileri güçlendirmenin önemli bir yoludur. Özellikle yeni ve gelişmekte olan markalar için, bu fuarlar marka bilinirliğini artırma ve sektördeki varlıklarını güçlendirme fırsatı sunuyor” diye konuştu.

Editör: Beritan KAYA