ÖZEL HABER - Zafer TÜZÜN

Kentte 3 amatör futbol takımının birleşerek kurduğu Diyarbakırspor Futbol Kulübü’nün kuruluş yıldönümü, 24 Haziran pazartesi günü saat 21:21’de tarihi On Gözlü Köprü etkinlik yapacak. Sur ilçesindeki tarihi On Gözlü Köprü üzerinde bir araya gelecek olan taraftarlar, tarihi günde marşlar söyleyerek, köprünün iki yakasında yakacakları meşalelerle, ilginç görüntüler, günün anlamı ve önemine ilişkin hafızalarda silinmeyecek anlar yaşatacak.

Diyarbakırspor, 21.21’De O Mekanda Olacak4


Azrailler Taraftarları tarafından düzenlenecek olan kutlama etkinliği için tribün lideri Cemo Can Baran, gazetemiz Güneydoğu Ekspres Gazetesi’ne yapığı açıklamada, şunları dile getirdi:

 
AMATÖR LİGDEN SÜPER LİG’E ÇIKARAK REKOR KIRDI

Diyarbakırspor kulübü Doğu ve Güneydoğu bölgemizin Süper Lig’e ilk çıkan takımı ve gururudur. Aynı zaman da amatörden Süper Lig’e hiç ara vermeden şampiyon olan, kırılması zor olan bir rekora imza atmıştır. Dünyada aynı rekoru sadece Nottingham Forest takımı kırmıştır. 56 yıllık serüvende kulübümüzün en güzel yılları 2000 ve 2005 yılları arasıdır. Daha sonra 2010’da yönetimlerin yanlış transfer politikaları yüzünden sıkıntılar yaşandı.

Diyarbakırspor, 21.21’De O Mekanda Olacak3

Nitekim kulüp, borçlar yüzünden alt liglerden de düşerek maalesef amatör liglerde yıllardır mücadeleye devam ediyor. 56’ncı yıl kutlamamıza bütün Diyarbakırspor sevenlerini bu görkemli kutlamaya davet ediyoruz. Biz Azrailler Grubu olarak bu kentin bir sivil toplum örgütü olarak kulübümüzün en iyi gününde ve kötü gününde yanında olduk olmaya devam edeceğiz. Tüm Diyarbakırspor sevenlerini gelecek sezonda tribünde takımımızın yanında destek olmasını istiyoruz.”

Muhabir: Zafer TÜZÜN