ÖZEL HABER - Fuat BULUT

Daha önce Bolu, 24Erzincan, Çorum Belediye, Nazilli Belediye, Nevşehir Belediye, Kasımpaşa, Şanlıurfa ve Ergene Velimeşespor’da top koşturan 29 yaşındaki tecrübeli futbolcu Yasin Dülger, 24 Ağustos 2023 tarihinde Diyarbekirspor’a transfer oldu. TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden yeşil kırmızılı takımda şu ana dek 7 golü bulunan Yasin Dülger, son olarak 0-0 beraberlikle sonuçlanan Afyonspor deplasmanında yaşanan olayla gündeme geldi.

Bıyık Bırakılınca Vatan Kurtarıldığını Zannediyorlar5

Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte sahadan soyunma odasına giderken bir anda kalkanlı polislerin saldırısında serçe parmağı, kol ve bacaklarından yaralanan Yasin Dülger, yaşananları gazetemiz Güneydoğu Ekspres’e şöyle anlattı.

Bıyık Bırakılınca Vatan Kurtarıldığını Zannediyorlar2

 
“POLİS MEMURU BİZE VURA VURA TÜNELE SIKIŞTIRDI”

“Olay şöyle oldu, bir polis memuru önce takım arkadaşlarımdan birine vurdu. Ben de olaya müdahale ettim. Nasıl vurursun diye. Beni arkadan biri kavradı, ben de yüzümü döndüm, arkadan darbe almamak için. Orada bıyık uzatmış bir güvenlik amiri vardı. Bıyık bırakılınca vatan kurtarıldığını zannediyor herhalde. Kalkanlarla bize vura vura tünelde bizi sıkıştırdılar. Bunların hepsi görüntülerde var zaten. Güvenlik amiri olan bana tekme attı. Üç dakikaya yakın tünelde sıkıştık kaldık.

Bıyık Bırakılınca Vatan Kurtarıldığını Zannediyorlar4


“NEFESİM KESİLDİ, ELİM KANADI”

Benim nefesim kesildi bir ara, hoca da yanımdaydı. İte kalka içeriye doğru girdik. Soyunma odasına kadar bu devam etti. Onlar müdahale edince biz de kendimizi savunduk. O arbede yaşanırken benim elim soyuldu, serçe parmağım ve yüzük parmağım incindi. Elim kanadı, bacağıma darbe aldım ve kollarım çizildi. 

“MAÇTA GERGİNLİK OLMADI, NEDEN VURDULAR ANLAMADIM”

Ortada hiçbir şey yokken polis birdenbire vurdu ve biz de ne olduğunu anlayamadık aslında. Maçta bir gerginlik olmadı. Sezon başından beri Diyarbakırspor’dayım. Ben Trabzonluyum, ilk kez bu kentin bir takımında oynadım. Deplasmana giderken farklı bir yaklaşım sergiliyorlar.

Bıyık Bırakılınca Vatan Kurtarıldığını Zannediyorlar3


“SANKİ VATAN KURTARACAKLAR, YAZIK VE ÇOK AYIP”

Ben Trabzonluyum ama Diyarbakırspor’u temsil ediyorum. Bu takıma bu isme saygı duymak zorundasınız. Biz her deplasmana gittiğimizde vatan müziği çalmalar, sanki vatanı kurtaracaklar. Bizim sinirlerimizle oynuyorlar. Ben hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Çok fazla ön yargı var, yazık ve ayıp diyorum. 15 yıldır futbolcuyum. Instagram üzerinden paylaşım yaptım, inanın söylemek istediğim çok şey var. Ama bu zihniyetteki insanlar farklı yerlere çekerler. Bunlar iyi niyetli insanlar değil, bunlar mesleğini kötüye kullanan insanlar. Doğu’ya karşı bakış açıları farklı ve bunun değişmesi gerekiyor.”

Muhabir: Fuat BULUT