Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Serkan Genç, Hatayspor'dan transfer etmek istedikleri Koray Yağcı'nın transferinin Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın "Her yere gidebilir ama Diyarbakır'a gitmesine izin vermem" dediğini iddia etti.

“BÖLGE HALKIMIZDAN ÖZÜR DİLEMELİDİR”

Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Serkan Genç, Hatayspor’da oynayan Koray Yağcı’nın transferinin engellenmesiyle ilgili açıklama yaptı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Diyarbekirspor’un Hatayspor'dan transfer etmek istediği Koray Yağcı'nın transferinin Hatayspor Onursal Başkanı ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş tarafından engellendiğini söyleyen Genç, “Daha acı ve düşündürücü olan Lütfü Savaş'ın şehrimiz hakkındaki akıl almaz sözleri ve temsil ettiği zihniyetin bir kez daha tezahür etmesidir. Oyuncu ile her konuda anlaşmaya varmamıza ve oyuncu ‘Ben Diyarbekirspor'da oynamak istiyorum’ demesine rağmen Lütfü Savaş'ın ‘oyuncumuz Diyarbakır dışında her takıma gidebilir. Diyarbakır'a gitmesine izin vermem’ diyerek transfere engel olmasının takdirini değerli kamuoyuna ve aziz halkımıza bırakıyoruz. Oyuncunun menajerine bu talihsiz sözleri sarf eden Lütfü Savaş, bu hasmane tutumunun nedenini kamuoyuyla paylaşmalı ve şehrimizden, bölge halkımızdan özür dilemelidir” dedi.

“HEMŞERİLERİMİZ EN GÜZEL CEVABI VERECEKTİR”

Hatay’da yaşayan Diyarbakırlıların oylarıyla Lütfü Savaş’ın belediye başkanı olduğunu ifade eden Genç, şöyle devam etti: “Sonra bilinç altında şehrimize ve bölge halkımıza karşı taşıdığın sinsi niyeti kusacaksın. Bu hasmane tutum Kürtleri sadece oy deposu olarak gören malum zihniyete asla güvenilmemesi gerektiğini ortaya koymak bakımından anlamlıdır. İnanıyoruz ki Hatay ve çevresinde yaşayan Doğu ve Güneydoğulu hemşerilerimiz yere seçimlerde Lütfü Savaş ve temsil ettiği zihniyete en güzel cevabı vereceklerdir. Sadece seçim zamanında oy deposu olarak hatırlayıp daha sonra faşizan bir tutum sergilediğiniz Doğu ve Güneydoğulu hemşerilerimizi artık kandıramayacaksınız. Maskeniz artık düşmüştür. Bunun bedelini seçimlerde hemşerilerimiz size ödettireceklerdir. Bu vesileyle Hatay ve ilçelerinde yaşayan aziz hemşerilerimizi Lütfü Savaş'a karşı tavır takınmaya davet ediyoruz.”

Editör: Fuat BULUT