Doğu Pediatri Derneği, İsrail'in Gazze'ye yönelik günlerdir süren insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınadıklarını ve lanetlediklerini açıkladı.

Doğu Pediatri Derneği olarak İsrail'in Gazze'ye yönelik günlerdir süren insanlık dışı saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.

Derneğin yönetim kurulu adına açıklama yapan Genel sekreter Doç. Dr. Muhammet Asena, "Doğu Pediatri Derneği olarak İsrail'in Gazze'ye yönelik günlerdir süren insanlık dışı saldırılarını şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.İsrail’in yıllardır sürdürdüğü zalimlik yeni bir boyuta gelmiş durumdadır. İnsanlığın tüm değerlerini yerle bir eden, insanın en masum hali çocuk halini katleden İsrail, bir devlet gibi değil bir terör örgütü gibi davranmaktadır.Gazze’de hastaneleri bombalayarak, çoğu çocuk binlerce insanı katletmiş, terör yoluyla insanlık suçu işlemiş, açık bir soykırım uygulanmıştır. Yüreği nasır bağlamamış, zihni esir alınmamış yeryüzünde kim varsa bu vahşete, katliama, teröre ve soykırıma karşı ayağa kalkmaya davet ediyoruz. Bu hepimiz için insanlık sınavıdır" dedi.

WhatsApp Image 2023-11-13 at 15.20.07

Asena açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; "Yeryüzünde mazlumların korunması, hakkın, hukukun, adaletin, barışın ve huzurun galip gelmesi için kayıtsız kalmamak hepimizin insanlık görevi ve sorumluluğudur.İşgallere karşı olmak, vatanını, toprağını, evini, yurdunu, yaşamını savunmak insanlık onurudur. Emperyalizmin saldırılarından, işgallerinden ve bu kötülükleri destekleyenlerden ve seyirci kalanlardan tarih hesap soracaktır.Filistin halkının uğradığı zulmü, çocuk, bebek katillerini bir kez daha lanetliyor, acılarını yürekten paylaşıyoruz"