Eğitim merkezi özel okulları aratmıyor

DİYARBAKIR - Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüzyüze eğitimin yeniden başlayacağını açıklamasından sonra harekete geçen Diyarbakır Merkez Bağlar İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, pandemi nedeniyle ara verilen belediyenin eğitim merkezinin modernize edilerek teknik imkanlarla eğitim için hazır hale getirilmesini istedi.

Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan hummalı çalışma ile sınıflar seyretilmiş  düzene uyarlandı,teknik açıdan modern hale getirildi.

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, pandemi kurallarının uygulanacağı 11 sınıfta alanında uzman öğretmenlerle TYT ve AYT kurslarına hazırlanacak.

Sınavlar için zamanın az olması nedeniyle müfredat da bu takvime göre işlenecek.

Eğitim merkezindeki kütüphanenin yanı sıra kitap ve kırtasiye ihtiyaçları da yine belediye tarafından öğrencilere ücretsiz olarak sunulacağı açıklandı.

"Öğrencilerimiz için en iyi koşulları hazırladık "

İlk yılında yüzde 90 gibi ciddi bir başarı sağladıkları TYT-AYT kurslarının  maddi imkanı olmayan öğrenciler için umut ışığı olduğunu belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"Eğitim merkezimizi yüzyüze eğitim için en iyi şekilde hazırladık. Öğrenci kardeşlerimizin tüm ihtiyaç ve giderlerini ücretsiz temin ediyoruz.

Özel okul ve kurslara gitme imkanı olmayan çocuklarımız burada huzurlu bir ortam ve kaliteli eğitim imkanlarıyla üniversiteye hazırlanacak. Hedefledikleri başarıyı elde edeceklerine inanıyoruz " dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol