LGS öğrencilerine ücretsiz eğitim

Haber Nermin Zengin

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır - Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü, 6,7 ve 8’inci sınıflarda öğrenim gören öğrencilere yönelik ücretsiz Liselere Geçiş Sistemi (LGS)  kursu açtı. 322 kız ve 222 erkek öğrenci olmak üzere toplam 546 kişinin yararlandığı kursların eğitimleri Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda veriliyor.

Ekonomik durumu iyi olmayan ve dezavantajlı ailelerin çocuklarının faydalandığı kurslar, hafta içi ve hafta sonu gerçekleşiyor. Alanında uzman eğitmenlerin görev yaptığı LGS kursunda öğrencilere, Matematik, Türkçe, İngilizce ve Fen Bilgisi derslerinde eğitimler veriliyor.

Kurs kayıtları devam ediyor

LGS sınavının gerçekleşeceği tarihe kadar devam edecek olan kurslardan faydalanmak isteyenler, kayıt işlemleri için velileriyle birlikte Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Ortak Yaşam Alanı Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilir.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk Şube Müdürlüğü,  LGS kursu dışında öğrencilere, müzik, bilişim teknolojileri (robotik kodlama) akıl ve zeka oyunları branşlarında da eğitim veriyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol