İstihdam Yüzde 10 Artış Gösterdi

Karaloğlu sözlerini, “Artık kamunun da görevlerinden bir tanesi yeni istihdam alanları yaratılması noktasında hem yeni düzenlemeler yapmak hem de özel sektörün önünü açmak. Biz de Diyarbakır'da bunu yapmaya gayret ediyoruz; hem hizmet sektöründe, hem sanayide, üretimde, işverenlerimizin iş dünyamızın önünü açmak onların daha çok istihdam yaratmaları noktasında kamu olarak elimizden geleni ortaya koymaya çalışıyoruz bundan sonra da Diyarbakır’da en önemli işlerimizden birisi belki bir numaralı işimiz yine istihdamı oluşturacak faaliyetler noktasından hem kamu olarak yapmamız gerekeni yapmak, hem de özel sektöre bu konuda desteklerimize devam etmek olacak” diyerek sürdürdü.

Vali Karaloğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından toplantıda Diyarbakır İŞKUR İl Müdürü İsmail Koç tarafından devam eden program ve projeler hakkında kurul üyelerine bilgi verildi.

Koç, yaptığı sunumda, 2021 yılının ilk 3 ayında İŞKUR’a 29 bin 595 başvuru yapıldığını, 17 bin 502 kişiye bireysel danışmanlık hizmeti verildiğini, 187’si engelli olmak üzere toplamda 3 bin 971 kişinin işe yerleştirilmesinde aracılık edildiğini, 2 bin 266 kişinin aktif işgücü programlarından yararlandırıldığını aktardı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol