Harran Üniversitesi’ndeki törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün 1314 konutun kurasını çektiklerini belirterek, "Şanlıurfa'da 4 bin konutun yapımı devam ediyor. Bunları da hak sahibi kardeşlerime peyderpey teslim edeceğiz. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın hiçbirine mahcup olmamak için canla başla çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.


“HİÇBİR AYRIM YAPMADIK”

Deprem bölgesinde hiçbir ayrım gözetmediklerini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti: "Deprem gibi hepimizi derinden sarsan ve yaralayan bir meseleyi günlük tartışmaların mezesi halinde getirmek; son derece yanlış bir tutumdur. İlk günden itibaren bizim deprem bölgesi ile ilgili tavrımız hep böyle oldu. Hiçbir ayrım yapmadan deprem bölgesini yeniden hızla ayağa kaldırmaya çalıştık. Siyasi görüşüne, meşrebine, kökenine bakmaksızın depremzedelerimizin yaralarının sarılmasına odaklandık. Devletimizin imkanlarını harekete geçirerek, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermenin mücadelesini verdik.

 
“HEDEFLERİMİZE KİLİTLENECEĞİZ”

Şimdi soruyorum sizlere, bir siyasetçi için bundan daha büyük bir lütuf olur mu? Bir devlet adamı için bundan daha büyük bir paye, daha büyük bir şeref olur mu? Tabii ki olmaz. Dolayısıyla eskisi ve yenisiyle CHP genel başkanları gibi polemik yapma, laf üstüne laf koyma hevesinde değiliz.” (DHA)

Kaynak: DHA