Aysel K.’yi kaçıran iki kişi serbest bırakıldı

Kaçırılan lise öğrencisi Aysel K., alıkonduğu adrese düzenlenen polis baskınında bulundu.

 Diyarbakır'da, 20 Temmuz’da bindiği taksinin önünü kesen kişilerce araçtan indirilerek kaçırılan lise öğrencisi Aysel K. (17), 27 gün sonra alıkonduğu adreste bulundu.

Konuya ilişkin konuşan anne Şakire K., kızı kaçırıldıktan bir gün sonra şüphelendiği şahıslar hakkında şikayet için gittiği polis amirliğine “bayram tatili” denilerek şikayetinin alınmadığını öne sürerek, 21 Temmuz'dan 26 Temmuz'a kadar beklediği ve ifadesinin bayramdan sonra alındığını kaydetti. Anne Şakire K., bu süre içinde 6-7 kez karakola gittiğini, şüphelendiği kişilerin isim ve telefon numaralarını vermesine rağmen kızının bulunamadığını belirtti.

 SERBEST BIRAKILDILAR

 Polislerin tespit ettiği adrese yapılan baskın sonucu kurtarılan Aysel K., emniyete götürüldü. Burada ifadesi alınan Aysel K., daha sonra Çocuk Esirgeme Kurumuna yerleştirildi. Aysel K.’nin, burada bir süre tutulduktan sonra ailesine teslim edileceği belirtilirken, baskında gözaltına alınan Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’ın ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. 

 Anne Şakire K., kızını kaçıran Mahmut Kılıç ve oğlu Ömer Kılıç’tan şikayetçi olacağını söyledi. (M.A)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol