banner5

Makarna üreticileri: Her evi makarnaya boğarız

Türkiye'de koronavirüsün görülmesinin ardından marketlerdeki makarna rafları boşalırken yaşanan panikle ilgili Makarna Üreticileri Sanayicileri Derneği Başkanı ve Nuh'un Ankara Genel Müdürü Nihat Uysallı, gerek görülmesi halinde Türkiye'deki her evin makarnaya boğabilecek kadar üretim yapıldığını söyledi.

in'de ortaya çıkan ve Avrupa'da da etkisini artıran koronavirüs Türkiye'de de görüldü. Virüsün ülkemize gelmesinin ardından karantina durumunda yiyebilmek için vatandaşlar marketlere makarna almaya akın etti. Bazı marketlerde çekilen fotoğraflarda ise makarna raflarının boşaldığı görüldü.

"TÜRKİYE'DE HER EV MAKARNAYA BOĞULUR"

Türkiye'deki makarna üretimi ve stoğu hakkında Hürriyet'ten Eray Görgülü'ye konuşan Makarna Üreticileri Sanayicileri Derneği Başkanı ve Nuh'un Ankara Genel Müdürü Nihat Uysallı şunları söyledi "Vatandaşlar rahat olsun, panik yapmasın. Türkiye'de şu anda 800-900 bin tonluk atıl durum var. Yıllık ihracatımız 1.3 milyon ton, iç piyasa tüketimimiz 650 bin ton. Yıllık üretim kapasitemiz de 2.9 milyon ton. Geçici olarak ihracatı durdurduk. Tutup da kaos planı yapmamıza gerek yok. Gerekirse 15 gün daha ihracatı daha durdururuz, Türkiye'de her ev makarnaya boğulur."

Anahtar Kelimeler:
MakarnaKoronavirüs

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol