‘Promosyonda tek seferde 60 bin TL ödenmeli’

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) Diyarbakır Şubesi, enflasyon ücretleri oranında promosyon ücretlerinin yeniden güncellenmesi talebiyle başlattığı eylemlerden sonuç aldı. Promosyon ücretlerinin güncellenmesi kararıyla birlikte BTS Diyarbakır Şubesi, promosyon ücretlerinin güncellenmesinde atılması gereken adımlara ilişkin basın açıklaması yaptı. BTS Diyarbakır Şube Başkanı Süleyman Bozkurt, kamu görevlilerin maaşlarını aldıkları banka ile promosyon anlaşması yapıldığını hatırlattı. 

Promosyon güncellenmesi yönünde adım atıldığını ifade eden Bozkurt, “Diğer yandan yine sendikamızın örgütlü olduğu TCDD Genel Müdürlüğü tarafından da 2023-2025 yıllarını kapsamak üzere banka promosyon ihalesi 9 Aralık 2022 Çarşamba günü yapılacaktır. BTS olarak; promosyon ihalesi geçen yıl yapılmış olan DHMİ Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı promosyon ihalelerinin her çalışana, kurumdaki en yüksek maaş baz alınarak her yıl için kurumdan alınan Ocak ayı maaşı kadar ve 3 yıllığı peşin olarak ödenecek şekilde güncellenmesini, TCDD çalışanları için ise; kurum çalışanlarının Ocak ayı tahmini en yüksek sözleşme ücreti baz alınarak bu tutar üzerinden 3 yıllık maaş toplamı 60 bin TL’nin tek seferde ödendiği bir promosyon anlaşmasının yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

 Son yıllarda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle kamu çalışan satın alma gücünde ciddi oranda gerileme yaşandığını hatırlatan Bozkurt, “Alım gücünün her geçen gün düştüğün bu süreçte daha önce imzalanan ve halen yürürlükte olan banka promosyon sözleşmeleri ile bizler ciddi anlamda zarara uğrarken, aldığımız promosyon ücretleri de anlamını yitirmiştir” dedi. (M.A)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol