Araç filosu güçlendiriyor

DİYARBAKIR - Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Koç’un talebi ve girişimleri sonucu 4 adet çöp kamyonu desteği verdi.  Kayapanır’a kazandırılan yeni araçlarla Belediyeye ait temizlik aracı sayı 24’e yükseldi.

Belediye önünde düzenlenen mini bir tören ile araçları teslim alan Koç, desteklerinden dolayı Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a ve emeği geçenlere teşekkür ederek, araçların hayırlı olması dileğinde bulundu.

Tüm faaliyetlerinin ‘temiz ve yaşanabilir’ bir Kayapınar için olduğunu ifade eden Koç, “İlçemizin daha temiz olması amacıyla gece ve gündüz durmadan temizlik çalışmalarını yürütüyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızın da bize desteklerde bulunmalarını istiyoruz. Sonuçta hem biz idareciler hem de vatandaşlar olarak tek amacımız “Her şey temiz bir Kayapınar” olmalıdır. Vatandaşlarımızdan ricamız, çöpleri belirtilen saatlerde dışarıya bırakmalarıdır” diye konuştu.

Kayapınar’da Belediye Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri, 20 araç ile günlük olarak 280 ton çöpü alarak atık tesisine transfer ediyor.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol