BAĞLAR'IN KUR'AN BÜLBÜLLERİ

Annesiyle birlikte katıldığı kursta 150 öğrenci arasında birinci olan 12 yaşındaki Ahmet Enes Çınar, büyük bir gurur tablosuna imza attı.

İlçede eğitimin gelişmesi için mesleki beceri ve okumaya yönelik kursları hayata geçirmesiyle öne çıkan Bağlar Belediyesi, 7 ayda 150 Kur'anı Kerim bülbülü yetiştirdi.

Kur'anı Kerim, edeb-i mahşerat ve Hazreti Muhammed (SAV)'ın hayatını konu alan eğitimleri başarıyla tamamlayan çocukların başarısı gururlandırdı.

"Kur'anı Kerim öğreniyorum " parolasıyla başlayan eğitim ve öğretim süreci, "Kur'anı Kerim'i hatmettim. Dinimi çok seviyorum " sloganıyla tamamlandı.

Kur'anı Kerim'i hatmeden çocuklara "Kur'anı Kerim'i hatmettim" rozetleri takıldı.

Anne -oğul birlikte Kur'anı Kerim'i hatmetme başarısı göstererek gurur tablosuna imza attı.

12 yaşındaki Ahmet Enes Çınar, kursa katılan öğrenciler arasında düzenlenen seviye ölçme sınavında 95 puan alarak birinci oldu , 38 yaşındaki anne Şaristan Çınar da oğluyla beraber Kur'anı Kerim'i öğrenerek bu başarıya ortak oldu.

Sınavda birinci olan Ahmet Enes Çınar'a  rahle hediye edildi.

Anne-Oğulun Gururlandıran Tablosu

Böyle bir imkanı sağladığı için Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na teşekkür eden Ahmet Enes Çınar,"Hocalarımız da çok emek verdi. Annemle beraber öğrenmek tarif edilemez bir duygu. Benim için çok güzel oldu. İnşallah ben de insanlara dinimizi ve Kur'anı Kerim'i öğretirim " ifadeleriyle mutluluğunu paylaştı.

Oğlunun kendisinden daha azimli ve başarılı olduğunu aktaran anne Şaristan Çınar,"Oğlumun heyecanı ve öğrenme isteği beni de motive etti. Belediye çok güzel bir hizmet verdi. Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu ve emek veren hocalardan Allah razı olsun " şeklinde değerlendirmede bulundu.

Kursu başarısıyla tamamlayan kız çocuklarının fazla olması da dikkat çekti.

Kur'anı Kerim öğrenmenin zor olmadığını dile getiren Beritan Eren ,"7 ayda çok şey öğrendik. Kur'anı Kerim'i rahatlıkla okuyacak duruma geldik. Çok mutluyuz. Bütün çocuklara tavsiye ediyoruz. Çok güzel bir hizmet" dedi.

"Böyle Güzel Bir Hizmet Milletimiz İçin Fırsattır "

Kurs hocası Sıddıka Duran, 7 ay boyunca büyük bir emek verdiklerini dile getirerek, çocukların bu süreçte Kur'anı Kerim'i başarıyla hatmetme oranının yüzde 80'e ulaştığının altını çizdi.

Çok başarılı öğrenciler yetiştiğini kaydeden Duran,"Bağlar Belediyesi'nin bu hizmeti, dinini ve kitabını öğrenmek isteyen aileler için çok büyük bir fırsat ve değerli bir hizmet. Belediye Başkanımız Hüseyin Beyoğlu her türlü imkanı sağladı. Gelip ziyaret etti, her zaman ilgilendi. Çok zeki çocuklar var. Kur'anı Kerim'i tecvitli olarak öğrendiler. Anneleriyle beraber katılan çocuklar oldu. Sınavda birinci olan Ahmet Enes ve annesi gibi. Bu kardeşimize birinci olduğu için Kur'anı Kerim rahlesi hediye ettik, diğer çocuklarımıza da Kur'anı Kerim'i hatmetmelerinin hatırası olarak rozet taktık. Bu güzel hizmetlerin devam etmesini diliyoruz. Milletimizin buna ihtiyacı var" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol