banner9

Beyoğlu’na anlamlı ziyaret

Haber Celal Kuzu

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır - Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB)'nin iş birliğiyle  Makedonya'nın Gostivar kentine bağlı Banitsa'da inşa edilen Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Sabri İmer ve okul yönetimi, Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret etti. Okul Müdürü İmer, Makedonya’daki Osmanlı eserlerinden olan Üsküp Muratpaşa Cami’nin tablosunu Başkan Beyoğlu’na hediye etti.

2012 yılında hizmete açılan Makedonya Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Sabri İmer, özel bir okul ile geliştirdikleri kardeş okul projesi kapsamında Diyarbakır’a geldiklerini dile getirerek Başkan Beyoğlu’nu da ziyaret etmek istediklerini söyledi. İmer, göreve seçilmesi nedeniyle Beyoğlu’nu  tebrik etti.

Beyoğlu da anlamlı ziyaret nedeniyle Makedonya Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Sabri İmer ve okul heyetine teşekkür etti. İmer’in, Osmanlı eserlerinden olan Üsküp Muratpaşa Cami’nin tablosunu hediye etmesi Başkan Beyoğlu’nu duygulandırdı.

Ziyaretin sonunda Beyoğlu da Makedonya Mustafa Kemal Atatürk İlköğretim Okulu Müdürü Sabri İmer’e Diyarbakır’a özgü olan el yapımı bakır fincan takımı hediye etti.

Öğrencilerden   ziyaret

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Diyarbakır Şube Başkanı Metin Oktay  ve  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Doğu- Güneydoğu Bölge Koordinatörü Barış Oktay da, beraberlerindeki Yemenli, Filistinli ve Türkmenistanlı öğrencilerle beraber Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nu ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Samimi ve sıcak bir ortamda geçen ziyarette Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) Diyarbakır Şube Başkanı Metin Oktay  ve  İnsani Yardım Vakfı (İHH) Doğu- Güneydoğu Bölge Koordinatörü Barış Oktay, Başkan Beyoğlu’na UDEF’in çalışmalarını içeren ansiklopedi hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol