Bilgi Evi öğrencileri itfaiye haftasını kutladı

DİYARBAKIR - Eğitim dışında çocukların kültürel, sanatsal ve sosyal anlamda gelişimlerini desteklemek amacıyla farklı çalışmalara imza atan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 25 Eylül-1 Ekim’de kutlanan İtfaiye Haftası münasebetiyle Bilgi Evi öğrencilerini itfaiye personeliyle buluşturdu. İtfaiye Haftası’nı kutlayan öğrenciler, yetkili personelden itfaiye araçlarının işlevleri ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgi aldı.

Yangın söndürme teknikleri ve aletleri, yangında ilk yapılması gereken konuların yanı sıra itfaiyenin görevleri, temel yangın bilgisi ve olaylara nasıl müdahale edildiğine dair bilgilerin verildiği gezide öğrenciler, itfaiye kıyafetleri giyerek tava üzerinde oluşturulan yangına da müdahale etti. Tanıtıcı gezide öğrenciler, yapılan bilgilendirmeden dolayı itfaiye personeline teşekkür ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Öğrenciler TEKNOKENT’i gezdi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Bilgi Evi öğrencileri, Dicle Üniversitesi TEKNOKENT Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) üretim merkezini gezdi. Kolonya, kozmetik, dezenfektan ve kontakt lens solüsyon üretimini yakından görme şansı yakalayan öğrencilere, TEKNOKENT Araştırma Geliştirme Üretim Merkezi’nde görev yapan akademisyenler bilgilendirmelerde bulundu.

Bilgi Evi Gezi Kulübü, ilimizde yetiştirilen, tadı ve büyüklüğü nedeniyle dünyaya nam salmış olan Diyarbakır Karpuzu’nun üretim alanlarını ziyaret ederek, üretim ile ilgili çiftçilerden bilgi aldı.

Eğitmenler eşliğinde gerçekleşen teknik ve tanıtıcı gezide öğrenciler merak ettikleri soruları üretici çiftçilere yöneltti. Gezi sonunda çiftçiler, öğrenci ve eğitmenlere karpuz ikram etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol