Çocuklarla Misket Oynadı

Başkan Beyoğlu, önce mahalledeki vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi, daha sonra kapısını çaldığı bazı vatandaşlara misafir oldu.

Ziyaret sırasında Başkan Beyoğlu’nu çocukluk yıllarına götüren renkli bir tablo yaşandı. Diyarbakır’da halk arasında “ğar” olarak bilinen misket oyunu oynayan çocukları gören Beyoğlu, bir anda aralarına girerek onlarla beraber oynamaya başlayınca ortaya renkli kareler çıktı.

“İstediğiniz kadar oynayın ama eğitimi ihmal etmeyin”

Eline aldığı bilyelerle isabetli atışlar yapan Başkan Beyoğlu, çocuklara oyun hakkında bazı taktikler de verdi. Çocuklardan eğitimlerini ihmal etmemelerini isteyen Beyoğlu, ”Biz bu oyuna ğar diyoruz. Çocukluğumuzda hep beraber oynardık,bizim için vazgeçilmez bir eğlenceydi. Eski Diyarbakır sokak ve küçelerinin aşina olduğu,hemen herkes için anısı olan bir oyundu. Çocuklarımızı anlamanın ve onları geleceğe umutla taşımanın yolu, onlara karşı empati geliştirmek ve onlarla beraber zaman geçirmektir. Elimizden geldiğince çocuklarla bir araya gelmeye gayret ediyoruz. Onlar mutlu olursa biz de mutlu oluruz. Çocuklarımızdan isteğimiz ise eğitimlerini hiçbir şekilde aksatmasınlar. Çünkü ülkemizin yarınlarının teminatı kendileri olacaktır” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol