banner9

DİMEK, GURME FUARI’NDA

Haber Güneş Ocağa

Güneydoğu Ekspres - Diyarbakır’da düzenlenecek  Gurme 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler  Fuarı'na,  çeşitli meslek dalları mensuplarının kurduğu Diyarbakır Medya, Kültür ve Mutfağını Tanıtım Derneği (DİMEK)  paydaşlarından biri olan kentin tanınmış kahvaltı ustalarından Alaaddin Kılıç Kahvaltı ile yer alacak.

Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB), Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) desteği ile düzenlenen, GURME 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler,  Gıda, İçecek Ürünleri, Yöresel Ürünler, Gıda İşleme, Unlu Mamüller Teknolojileri, Depolama, Soğutma, Taşıma ve Mağaza Market Ekipmanları Fuarı 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

DİMEK fuardı

TÜYAP tarafından organize edilen Gurme 2019 Diyarbakır Gıda ve Yöresel Lezzetler  Fuarı'na,  başta gazeteciler olmak üzere kentteki çeşitli meslek grubu mensupları  tarafından geçen yıl kurulan Diyarbakır Medya, Kültür ve Mutfağını Tanıtım Derneği (DİMEK), paydaşlarından biri olan kentte kahvaltı kültürünün gelişimine büyük katkısı bulunan kentin tanınmış kahvaltı ustalarından Alaaddin Kılıç ile birlikte katılıyor.

Bir süre önce Dünya mutfağının ünlü şefleri ve gastronomi yazarlarını tarihi Sur’daki Dink Değirmen Evi’nde ağırlayan ve servis ettiği yöresel kahvaltı ile büyük beğeni  toplayan DİMEK Başkanı Alaaddin Kılıç,  başta kent mutfağı olmak üzere kent kültürünün tanıtımına katkı sağlamak olduğunu belirterek, “Kentin tanıtımı için çeşitli çalışmalar içindeyiz. Dernek olarak başlıca amacımız Diyarbakır’ın unutulmuş yemeklerini gün yüzüne çıkarıp damaklara sunmaktır. Bizler Diyarbakır’ın kültürünü yaşamayı ve yaşatmayı hedef almış bireyler olarak bu yola çıktık 13-17 Kasım 2019 tarihleri arasında TÜYAP Diyarbakır Fuar Merkezi’ne başta kahvaltı olmak üzere kentin bazı  yemek çeşitleri ile katılıp fuara katkı sunacağız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol