Minikler için tatbikat

Minik çocukların, Kızılay'ın önemine dikkat çekmek üzere gerçekleştirdiği etkinlikte önce deprem anı canlandırıldı, ardında da nasıl müdahale yapılması gerektiği örnekleriyle gösterildi.

Olası afetlerdem etkilenen insanlara yapılması gereken barınma ve yiyecek desteği de canlandırıldı.

Çocukların belediye destekli eğitim faaliyetleri sayesinde çok yararlı bir süreç geçirdiğine dikkat çeken veliler, sağlanan imkanlar nedeniyle Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'na teşekkür etti.

Bağlar Belediyesi, 29 Ekim- 4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası'nda farkındalık oluşturmak amacıyla dikkat çekici bir etkinliğe imza attı.

Belediye bünyesindeki okul öncesi eğitim faaliyetlerine katılan çocukların gerçeği aratmayan deprem anı ve sonrasındaki doğru müdahaleyi anlatan tatbikatı izleyenlerin beğenisini topladı.

Veliler ve eğitmenlerin de izlediği etkinlikte çocuklar, önce deprem anında neler yapılması gerektiğini canlandırdı.Sonraki aşamada ise yaralıların enkazdan çıkarılması ve tıbbi ilk yardımla ilgili doğru müdahalelere yer verildi.

Etkinlikte, olası afetlerden etkilenen insanlara yapılması gereken barınma ve yiyecek desteği de örnekleriyle canlandırıldı.

"Kızılay Yaraları Sarar"

Çocuklar ayrıca "Kızılay Yaraları Sarar " dövizlerini taşıyarak Kızılay'ın önemine dikkat çekti.

Bağlar Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü eğitmenleri, her türlü doğal afet ve acil durumlarda halkın umudu olan Kızılay'ın her konuda desteklenmesi gerektiğine dikkat vermek üzere gerçekleştirdikleri etkinliğin aynı zamanda çocukların bilinçlendirilmesini de sağladığını dile getirdiler. (HABER MERKEZİ)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol