Oğluna şiddet gösterdiğini ileri  sürdüğü öğretmene kafa attı

Diyarbakır'da 10 yaşındaki oğluna şiddet uygulandığını öne süren bir baba, gittiği okulda çıkan tartışmada çocuğunu dövdüğü ileri sürülen öğretmene kafa attı. Karakola götürülen taraflar birbirlerinden şikayetçi olurken, baba ise çocuğunun psikolojisinin bozulduğu gerekçesiyle öğretmene maddi ve manevi tazminat dava açacağını ifade etti.

Yenişehir ilçesi Aziziye Mahallesi'ndeki Şehit Mehmet Hüseyin Balta Ortaokulu'nda öğrenci olan Y.E.O., sınıfta yalan söylediği gerekçesiyle öğretmeni A.B. tarafından iddiaya göre dövüldü. Y.E.O., eve döndüğünde durumu ailesine anlattı. Bunun üzerine baba Bilal O. ile kızı S.S.O. okula gitti.

Okulda, baba- kız ile öğretmen A.B. arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Bilal O., öğretmen A.B.'ye kafa attı. Araya giren diğer öğretmenler, polise haber verdi. İhbar üzerine okula gelen polis ekipleri, tarafları sakinleştirdi. Bilal O. ve öğretmen A.B.'ninşikayeti üzerine taraflar karakola götürüldü.

"ÇOCUĞUN PSİKOLOJİSİ ALTÜST OLDU"

Öğretmen A.B. hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü'ne de şikayette bulunan Bilal O., oğlunun öğretmeni tarafından hem fiziksel hem de duygusal şiddete maruz kaldığını söyledi. Bilal Ö., "Konuşmak için okul müdürünün yanına gittim. Eğer şiddete karşı bir insan olmasam ve şiddet yapmaya gitsem yanıma 23 yaşındaki kızımı almam. Okulda müdürü bulamadık, etrafta yetkili birini beklerken öğretmen yanımıza yanaştı. Oğluma, 'Bu kim?' dedim. 'Öğretmenim' dedi. 'Hocam neden çocuğuma şiddet uyguladınız, sebep ne, öğrenebilir miyim' dedim. 'Oğlunuz yalan konuşuyor', dedi. Dedim 'Siz mi, vurdunuz?' 'Evet ben vurdum', dedi. 'Hangi hakla vuruyorsunuz', dedim. 'Ben öğretmenim' dedi. Ben de 'Bir eğitici olarak çocuklara şiddet uygulamanızı mı hak kılıyor' dedim. O da 'Bana şiddet uygulayamazsınız' dedi. Ben, 'Sizinle konuşuyorum size şiddet uygulamıyorum' dedim. Bağırmaya başladı 'Bana şiddet uygulama' diye. Ben de 'Müdürün odasına gidelim' dedim. Müdürün odasına yönelirken diğer öğretmenler de benim üzerime geldi vandalca. Bağırmaya ve psikolojik olarak baskı uyguladılar ve kızım da 'Sizi şikayet edeceğim' dedi. Kızıma yakın bir mesafede yanaşarak elini kaldırdı, o esnada ve psikolojiyle kızıma vuracak hissiyle hiç yapmak istemediğim ve şiddete karşı olmama rağmen öğretmene fiziksel temasta bulundum. Okul yönetimi bunun üzerine beni kızımla beraber odaya aldılar, üzerimize kapıyı kilitlediler. Yaklaşık 8-10 öğretmen psikolojik baskı uyguladılar. Ben diyorum ki 'Çocuğum dövülmüş'. Bana diyorlar ki 'Eğitimciye şiddet uygulayamazsın', diyorlar. Şikayetçi oldum, aynı zamanda maddi ve manevi tazminat davası açacağım. Avukatım bunun için dosya hazırlıyor. Çocuğun psikoloji altüst oldu, 10 yaşındaki çocuk gece uykudan bağırarak kalktı ve altını ıslatmıştı.” (DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol