Vatandaşların taleplerini değerlendirdi

Haber- Celal KUZU

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu tarafından gerçekleştirilen “Vali Münir Karaloğlu ile Sosyal Medya Buluşmaları” Sur ve Bağlar’ın ardından Bismil’le devam etti.

İki haftada bir farklı bir ilçenin sorunlarının masaya yatırıldığı sosyal medya buluşmalarında Vali Karaloğlu, canlı yayında Bismilli vatandaşların sorularını yanıtladı, talep ve görüşlerini değerlendirdi.

Vatandaşlar tarafından yoğun bir katılım sağlanan ve Diyarbakır Valiliği’nin Twitter, Facebook, Youtube ile Instagram hesaplarından canlı olarak yayınlanan sosyal medya buluşmalarında Karaloğlu, vatandaşlardan gelen sorular kapsamında yol ve altyapı çalışmalarından, ulaşım hizmetlerine, sosyal alanlardan, spor tesislerine kadar her yönüyle Bismil’de yapılan çalışmaları, planlanan projeleri anlattı.

Vatandaşlar tarafından farklı konu başlıkları altında gelen soruları detaylarıyla cevaplayan ve tamamlanan ile devam eden çalışmalar hakkında bilgiler veren Karaloğlu, vatandaşlardan gelen talepleri de tek tek değerlendirdi.

Vatandaşların talepleri yerine getirilecek

İlçede bulunan bir okul yoluyla ilgili gelen asfalt talebine istinaden gerekli çalışmanın yapılması yönünde ilçe Kaymakamını talimatlandırdığını belirten Karaloğlu, vatandaşlardan gelen ikinci postane talebiyle ilgili olarak da gereken görüşmelerin yetkililer nezdinde yapıldığını ve ikinci şubenin açılmasına yönelik işyeri kiralama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Gençlere yönelik yapılan her projeyi desteklediklerini her platformda dile getiren Karaloğlu, Bismilli sporseverlerden gelen ilçe stadının iyileştirilmesine yönelik talep doğrultusunda, geçtiğimiz hafta yapılan ve 24 ayrı branştaki amatör spor kulüplerine 148 çeşit üründen oluşan 62 bin 946 adet malzeme desteğini hatırlatarak, bundan sonra da spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini vurgulayıp önümüzdeki dönemde statla ilgili iyileştirme çalışmalarının mutlaka yapılacağının altını çizdi.

Müjdeyi canlı yayında verdi

Canlı yayın esnasında bir vatandaştan gelen halk kütüphanesi talebine “Size bir müjde vereyim” diyerek karşılık veren Vali Karaloğlu, geçtiğimiz hafta Dicle ilçesinde halk kütüphanesi yapmak üzere hayırsever bir vatandaşla protokol imzalandığını ve Bismil ilçesine de yine halk kütüphanesi yapmak üzere başka bir hayırsever vatandaşın gönüllü olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, önümüzdeki hafta Bismil’de yapılacak halk kütüphanesi için bu hayırsever vatandaşla protokol imzalanacağının müjdesini verdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sosyal medya buluşmasının sonunda Vali Karaloğlu “Biz çalışmaya devam ediyoruz. 24 saatimizi bu kentte yaşayan insanımızın mutluluğu için onların problemleri için harcamaya devam edeceğiz. Sizden tek şey istiyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi, aramızdaki sevgiyi, muhabbeti devam ettirelim. Elbette sorunlarımız olacak ama sorunları çözecek bir devletimiz ve o devleti yönetenlerin iradesi var diyor, hepinizi tekrar sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“Vali Münir Karaloğlu ile Sosyal Medya Buluşmaları” iki haftada bir farklı bir ilçede olmak üzere tüm ilçeleri kapsayacak şekilde devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol