Yeni açılan bulvara Necmettin Erbakan’ın adı verildi

Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Yolu ve Elâzığ Bulvarı’nı birbirine bağlayan 9,2 kmlik yeni bulvara vatandaşlardan gelen yoğun talep üzerine Prof. Dr. Necmettin Erbakan ismini verme kararı aldı.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayhan Kardan, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın, Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin, Anadolu Gençlik Derneği ve Milli Gençlik Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Muhammed Kayan, Yeniden Refah Partisi Diyarbakır İl Başkan Yardımcısı Zeki Böçkün’ün katılımıyla Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın adının yazılı olduğu tabela asıldı.

Genel Sekreter Kardan burada yaptığı açıklamada, Vali Münir Karaloğlu’nun göreve başlamasıyla kendilerine verdikleri “Yol sorunu kalmasın.” talimatı çerçevesinde şehir merkezi ve kırsal ilçelerde önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

2021’de maliyeti 500 milyonluk lirayı bulan yol çalışması yaptıklarını belirten Kardan, bu çalışmalar kapsamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı’nın Mahabad ve Mezopotamya bulvarları gibi Şanlıurfa ile Elâzığ yolunu birbirine bağladığını ifade etti.

Gazi Yaşargil Hastanesine kadar uzanan 9,2 kilometre uzunluğundaki bulvarın stadyum ve yapılacak olan şehir hastanesine de hizmet edeceğini vurgulayan Kardan, şöyle konuştu:

“Kadirşinas ve vefalı Diyarbakır halkının Büyükşehir Belediyemizden 54. hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın isminin Diyarbakır merkezinde bir yere verilmesi talebi vardı. Sayın Valimiz de bu haklı talebi değerlendirmek üzere bize talimat verdi. Biz de Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak bu caddeye Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bulvarı ismini verme kararı aldık. Bulvarın Diyarbakır halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rahmetli Erbakan Hocamıza da Allah'tan rahmet diliyorum.”

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Şerif Aydın yaptığı konuşmada, Vali Karaloğlu ve Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Aydın, şunları dile getirdi:

“Büyük bir hizmetin temsilcisi olarak tarihe adını altın harflerle yazmış olan hocamızın isminin Diyarbakır’da çok güzel bir bulvara verilmiş olması hepimiz için bir gurur kaynağı olmuştur. Kamuoyunun özellikle bu konuda bir beklentisi vardı. Bu beklentinin burada vücut bulmuş olması oldukça değerlidir.”

Saadet Partisi İl Başkanı Abdurrahman Ergin ise, “Ömrünü insanlığın kurtuluşu için harcayan ve bu uğurda hiçbir engel tanımadan mücadele eden merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın isminin yaşatılması bizler için gayet memnuniyet vericidir. Caddenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol