banner9

Yollar ve kaldırımlar modernleşiyor

Haber Celal Kuzu

Güneydoğu Ekspres Diyarbakır -Kentin işlek caddeleri arasında yer alan ve günün belli saatlerinde trafiğin sıkıştığı Karacadağ Bulvarı’nda Bağlar Belediyesi’nin Karayolları 9.Bölge Müdürlüğü ile koordineli olarak yürüttüğü çalışmalarda kaldırımlar bazalt taşlarıyla döşeniyor. Engelli vatandaşların ulaşımda sorun yaşamaması için engelli tuğlalarının monte edileceği kaldırımlarda daha sonra monte edilecek ağaçlar için alanlar oluşturuluyor. Çalışmaların sonunda hem geniş ve kullanılır kaldırımlar hem de ağaçlarla beraber yeşil alanlar oluşturulması planlanıyor.

Vatandaşlar yeni görüntüden memnun

Bağlar Belediyesi Fen İşleri ekiplerinin aralıksız olarak devam ettirdiği çalışmalarda Karacadağ Bulvarı ve Sento Caddesi’nin yeni görüntüsü çevredeki esnafların yanı sıra caddeyi kullanan sürücüleri ve vatandaşları memnun ediyor. Yapılan hizmetin değerli ve anlamlı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar Bağlar Belediyesi yönetimi ve çalışanlarına teşekkür etti.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu da kent içi trafiğinde  ve şehirlerarası  bağlantı ulaşımının sağlanmasında  kritik öneme sahip olan caddenin çalışmaların tamamlanmasından sonra kente yakışan bir duruma geleceğini söyledi.

“Her cadde ve sokağa hizmet götürmeye kararlıyız”

Karayolları Bölge Müdürlüğü ile birlikte örnek bir işbirliğine imza attıklarını belirten Başkan Beyoğlu, “Ortak sevdamız,paydamız Diyarbakır ve Bağlar’dır. Vatandaşlarımızın huzurlu ve rahat bir yaşam sürdürebilmesi için çalışıyoruz. Karacadağ Bulvarı,Sento Caddesi bu güzel çalışmalarla hak ettiği görüntüyü kazanıyor. Ekiplerimiz sıcak havaya rağmen özverili bir şekilde çalışıyor. Çalışmalar bittikten sonra burada ulaşım ve trafik tamamen rahatlayacak,vatandaşlarımızın ve engelli kardeşlerimizin günlük yaşantısı çok daha ferah ve huzurlu olacak. Amacımız Bağlar’da her caddeye,her sokağa hak ettiği hizmeti götürmektir. Bu konuda oldukça kararlıyız. Çalışmalarımıza destek veren halkımıza teşekkür ediyoruz. Onların desteği bizi mutlu ediyor,  kendimizi onlara hizmet etmekle sorumlu görüyoruz” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol