Vali Güzeloğlu'ndan DİYMED'e ziyaret

 

Sedat IRMAK

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Diyarbakır Yerel Medya Derneği’ni ziyaret etti.

 

Ziyarette, Yerel Medya Derneği Başkanı Taner Özbay, Başkan Yardımcısı Ercan Akkar ile yönetim kurulu üyeleri Sadık Kaplan, Mehmet Dalgıç ve Aytekin Yılmaz ile birlikte Vali kapıda karşıladılar.

 

Ziyarette konuşan Vali Güzeloğlu, ‘’Basının her açıdan hem genel, hem yerel ölçekte yönetim sürecimizde bizimle dönen paydaş ilişkisi olduğunun altını çizmek istiyorum. Basın, halkımıza gelişmeleri aktaran, kamuoyunun bilgilendirilmesine katkı sunan, bu anlamda yöneten, yönetilen, devlet ve vatandaşlar arasında çok önemli bir kamu görevi icra eden fonksiyonunun yanı sıra vatandaşlarımızdan bize iletilen, yaşanılan toplumsal gerçekleri aktaran, sıkıntılar ve sorunları dile getiren önemli bir fonksiyonu var. O yüzden gerek yazılı gerek görsel tüm basın ve medya organları bizim için aynı zamanda izlenmesi gereken, yönetim sürecinde değerlendirilmesi gereken, çok önemli katkılar sağlayan, kurumlar ve yönetimin paydaşlarıdır. Vatandaşımızın hem doğru haber alması, hem de bu perspektifte Diyarbakır’ın doğru anlaşılması, ortak bir sorumluluğumuzdur. Bu doğrultuda Diyarbakır'da da çok tecrübeli, deneyimli ve alanında uzman yerel ve genel basın kadromuz var. İnşallah Diyarbakır'ın gelişmesi ve bundan sonra geleceğe doğru güvenle taşınması sürecinde bugüne kadar olduğu gibi karşılıklı işbirliğimiz ve karşılıklı Diyarbakır’ımıza hizmet etme, katkı sağlama, üretme, çalışma ve değerlendirme sürecimiz devam edecek. Ben tekrar bütün arkadaşlarımıza sizin şahsınızda hem çalışma hayatlarında hem de özel hayatlarında başarılar diliyorum. Emeği geçip Diyarbakır'a ve bölgeye katkı sağlayan ve bugün aramızdan olmayanlara da Allah'tan rahmet diliyorum. Gelecek her günün ilimiz ülkemiz ve sizler için güzellikler getirmesini diliyorum‘’

 

Yapılan konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu, Dernek yönetimi ve üyeleriyle hatıra fotoğrafı çekmesiyle ziyaret sona erdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol