Karantina Haberleri

karantina haberleri ve güncel karantina gelişmeleri, karantina ile ilgili tüm video, karantina fotoğrafları ve karantina haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Şanlıurfa

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde 2 sahipsiz köpekte kuduz vakasının tespit edilmesi üzerine 2 mahallede karantina uygulaması başlatıldı.

Şanlıurfa

Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde, sahipsiz köpekte kuduza rastlanması üzerine bir mahallede karantina uygulaması başlatıldı.

Sağlık

Kütahya'da 3 köyde büyükbaş hayvanlarda şap hastalığı tespit edildi. Bu köylere 30 gün süreyle hayvan giriş çıkışı yasaklandı.

GÜNDEM

Bartın’da büyükbaşlarda görülen şap hastalığı nedeniyle 12 köy karantina altına alınırken, 39 köyde gözetim kararı uygulanmaya başlandı.

GENEL

Ardahan'da il genelinde artış gösteren şap hastalığı nedeniyle hayvan pazarları ile tüm köy ve mahalleler karantinaya alındı.

Güncel

Ardahan'da şap hastalığının önlenmesi amacıyla canlı hayvan pazarı ile karantinanın uygulandığı 116 köydeki 250 bin 554 büyükbaş hayvanın aşısı yapıldı.

Yerel

Tunceli’nin Hozat ilçesinde ölen bir inekte kuduz tespit edilmesi üzerine Kaymakamlık tarafından ilçede karantina uygulaması başlatıldı.

Güncel

Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu...

GENEL
GENEL

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Bağacık ve Aşağıkonak Mahallelerinde uygulanan karantinanın sona erdiği belirtildi.

GENEL

Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı İncirtepe Mahallesi'nde uygulanan karantina sona ererken, İncirtepe Mahallesi'nin Taşönü mezrasında uygulanan karantinanın ikinci bir değerlendirmeye kadar...

GENEL

Midyat ve Nusaybin’e bağlı 11 köy ve mahalle Kovid-19 nedeniyle karantina altına alındı.