Vergi Haberleri

vergi haberleri ve güncel vergi gelişmeleri, vergi ile ilgili tüm video, vergi fotoğrafları ve vergi haberleri Güneydoğu Ekspres - Sondakika Diyarbakır ve Bölge haberleri sitemizde


Güncel

Çin'den ithal edilen tüm araçlara yüzde 40 ek vergi getirilmesine ilişkin İlave Gümrük Vergisi Resmi Gazete'de yayımlandı.

GENEL

Yeni dönemde IBAN’la ödeme isteyen ve fatura kesmeyenler sosyal medya ile mesajlaşma uygulamaları üzerinden şikayet edilecek.

Diyarbakır Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Şiyar Bozhan, son 20 yılda 10 kez vergi affının çıktığını belirterek, ‘’Vergi...

Diyarbakır'ın ekonomik mali tablosunu değerlendiren DSMMMO Başkanı Şiyar Bozhan, "Diyarbakır, Türkiye'de ekonomisi en olumsuz etkilenen kentlerin başında" dedi.

Ekonomi

AB ülkelerinden gelen, ticari mahiyet arz etmeyen ve kıymeti 150 Euro'yu geçmeyen eşya ile kıymeti 1500 Euro'yu geçmeyen ilaçlara ödenecek...

Ekonomi

Takı ihracatçıları, vatandaşın aldığı altına yüzde 10 vergi uygulanmasını istedi.

Diyarbakır

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Serra Bucak, “İşyerlerinde Kürtçe isimleri tercih edecek olan işletme sahiplerine vergi indirimi uygulayacağız” dedi.

Aile Hekimliği çalışanlarına yüklenen vergilere dair açıklama yapan SES Amed Şubesi, “Milyarlarca TL'lik ihale yapanlardan, alınmayan vergiler bizden alınıyor” dedi.

Ekonomi

Gelir İdaresi Başkanlığı "Dijital Vergi Dairesi"nden "Kira Bildirim Formu" yayımlayarak kiracıların beyanlarını toplamaya başladı. Gözler 1 Mart'ta olacak.

Ekonomi

Mısır'daki vergi avantajları, düşük enerji ve işçi maliyeti, tekstil sektörünün yüzünü bu ülkeye çevirmesine sebep oldu.

Diyarbakır

Türkiye'nin 2022 yılı gelir vergisi rekortmenleri belli oldu. İlk yüz içinde Diyarbakırlı da var. Peki kim bu rekortmen Diyarbakırlı?

Ekonomi

Yeni yılda geçerli olacak motorlu taşıtlar vergisi miktarları Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.