Güneydoğu Ekspres- Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde skandal bir olay yaşandı. İddiaya göre Bismil Devlet Hastanesi’nde Acil Bölüm Sorumlusu olarak görev yapan A.B.(41), hastanenin acil bölümünde alıkoyduğu 16 yaşındaki bir çocuğa cinsel saldırıda bulundu. 19 Mayıs Cuma günü kardeşi ve babası ile birlikte hastanenin acil bölümüne giden çocuk, A.B. tarafından “sana sargı bezi vereceğim” bahanesiyle personellerin soyunma odasına götürülerek, burada dakikalarca alıkonuldu.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Yaşadıklarını babasına anlatan çocuk, ailesiyle birlikte A.B. hakkında aynı gün şikayetçi oldu. Çocuğun ailesinin Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunması üzerine psikolog eşliğinde Çocuk İzlem Merkezi’nde (ÇİM) çocuğun ifadesine başvuruldu.

SERBEST BIRAKILDI, RAPOR ALDI

Şikayetin ardından aynı gün gözaltına alınan hastane personeli, emniyet ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Evli ve iki çocuk babası olan 41 yaşındaki A.B. hakkında hastane yönetimi tarafından da disiplin soruşturması başlatıldığı, konunun yine hastane yönetimi tarafından Bismil Kaymakamı Enver Hakan Zengince’ye de aktarıldığı öğrenildi. A.B.’nin son olarak yıllık izin alarak hastaneye gitmediği bildirildi.

(HABER MERKEZİ)