Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumartesi günü için planlanan HDP görüşmesi ertelendi. Kılıçdaroğlu, Milli Yol Partisi’ni ziyareti sonrasında gazetecilerin konuyla ilgili sorusuna “Onu bana sormayacaksınız, ev sahibine soracaksınız” yanıtını verdi. HDP'den yapılan açıklamada, ziyaretin kendi talepleri doğrultusunda ertelendiği bildirildi.

HDP Basın Birimi hazırladığı bilgi notunda “Sel felaketi nedeniyle eş başkanlarımız sahadalar. Oluşan program yoğunluğu talep bizden gitti. Program yeniden netleştiğinde bilgilendirme yapılacak.” denildi

Artı Gerçek’e konuşan bir HDP yetkilisi de basın notunu doğrulayarak, sel bölgesindeki programın ziyaretin ertelenmesinin temel gerekçesi olduğunu doğruladı.

Ziyaret cumartesi günü yapılacaktı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu parti ziyaretleri kapsamında 18 Mart’ta Halkların Demokratik Partisi (HDP) eş genel başkanlarıyla bir araya gelmesi planlanmış ziyaret 13.00’da yapılacak şekilde duyurulmuştu.

16 Mart’ta CHP ve HDP’den yapılan açıklamada ziyaretin ertelendiği belirtilmişti, ancak hangi parti tarafından ziyaretin ertelendiği belirtilmemişti.

(HABER MERKEZİ)