İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in cumhurbaşkanı adayı olmaları yönünde çağrı yaptığı Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’nun akşam saatlerinde Akşener ile bir araya gelmesi bekleniyor.

Yavaş ve İmamoğlu’nun bir iyi niyet göstergesi olarak Akşener’i ziyaret edebileceği, adaylık konusundaki kararlarını sözlü olarak da kendisine iletebileceği ifade edildi. Görüşmenin İYİ Parti Genel Merkezi’nde değil, başka bir mekanda gerçekleşmesinin beklendiği belirtildi.

İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener’le yapacağı görüşmeyi CHP de doğruladı. CHP’den paylaşılan bilgi notunda İmamoğlu ve Yavaş’ın Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi dışında ziyaret etme talebine Kılıçdaroğlu’nun olumlu yaklaştığı belirtilerek, “Sayın Genel Başkanımız, kendisi de daha önce belirttiği gibi, Halil İbrahim sofrasının küçülmesini değil, bilakis büyümesini arzulamaktadır. İki Büyükşehir Belediye Başkanımız bu görüşmede 'iradelerinin Sayın Genel Başkanımıza bağlı olduğunu, aday olarak da Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu görmek istediklerini' iletecekler ve ittifakın devam etmesini talep edecekler. Meselenin Türkiye olduğu ve Genel Başkanımızın herkesin oyunu alacak, her rengi temsil edecek bir aday olacağı herkesin malumudur” denildi.

(HABER MERKEZİ)