Haber- Faruk Balıkçı

Kamuoyunda, “Roma gezisinin hesabını soran medya TFF tarafından Avrupa 24 için Almanya’ya davetli götürmesinin maliyetini soramayacak’’ eleştirisi üzerine TFF açıklama yaptı.

Türkiye Futbol Federasyonu, dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerektiğini savunarak açıklama yaptı. TFF, “2024 Avrupa Futbol şampiyonasına 23’ü medya yöneticisi 121 misafir ve görevli götürüldü” dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya'ya 38 TFF Yönetim Kurulu Asil - Yedek Üyesi ve diğer kurul üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve millî takım eski futbolcusu olmak üzere toplam 121 misafir ve görevli götürüldüğü belirtilen açıklamada şöyle denildi:

  DEZENFORMASYONLARA İTİBAR ETMEYİN

“Bunun dışındaki misafirler, önceki millî maçlarda da olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklı hak edişleri olan Millî Takımlar ve TFF sponsorlarımız Türk Hava Yolları, Nike, Turkcell, Mercedes-Benz, Arçelik, DenizBank, BtcTurk, RAMS, Acıbadem, Damat Tween, Ülker, Trendyol, İGA Pass, Prometeon ve sahibinden.com yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişidir. 1 uçaktan oluşan görevli ve misafir sayısı toplam 197'dir. Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa'nın en genç millî takımlarından A Millî Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte, millî takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Muhabir: Faruk Balıkçı