Güneydoğu Ekspres- AK Parti'nin Ordu için hazırladığı listedeki isimlerse şehirde büyük bir tartışmanın fitilini ateşledi. İllerindeki milletvekili aday listesine itiraz eden AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Yüzyılın seçimine yaklaşık bir ay kaldı. Aday listelerimiz Genel Merkez tarafından ilan edildi ancak İl Başkanı olarak bulunduğum şehirde sorumluluğu üzerinde taşıyan birisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımıza ancak buradan seslenme şansım var çünkü sesimiz ulaştırılmıyor.

AK Parti'de 'İstifanın eşiğindeyiz' diyen Ordu İl Başkanı Halit Tomakin görevden alındıAK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin.

"SEÇİMDE YAŞAYACAĞIMIZ RİSKLERİ ÜSTLENMEK İSTEMİYORUM"

Ordu halkı aday listelerimize çok ciddi bir şekilde itiraz ediyor. Ordu'da yapılmış bunca işlerin üzerinden böyle bir aday listesi ile milletimizin karşısına çıkmanın, seçim günü akşamı Ordu ilimizde milletvekili seçimlerinde yaşayabileceğimiz riskleri açıkçası üstlenmek istemiyorum. Dolayısıyla Sayın Cumhurbaşkanım, sesimizi duymanızı ve geldiğimiz noktada istifanın eşiğinde olduğumuzu arz ediyor, takdir ve talimatlarınızı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

(HABER MERKEZİ)